Wpis z mikrobloga

Zauważyliście że prawie każda, a przede wszystkim współczesna działalność artystyczna związana z religią to kicz? Nie tylko jest to obecne w katolicyzmie, a w każdej religii. Zawsze używają wszystkich możliwych kolorów i ozdabiają wszystko dekoracjami do porzygu.
Współczuje tym wierzącym którzy wyjątkowo mają jakieś poczucie estetyki i muszą znosić to gówno...
Od dzieciństwa gdy jeszcze nie byłem ateistą to te całe hehe aniołki i jezuski w tej "sztuce" działały na mnie depresyjnie. Najbardziej odczuwam to w kolędach i innych pieśniach religijnych przy których mam ochotę się powiesić. To stężenie milusiństwa w twórczości katolików jest tak duże że przekręca licznik i staje się depresyjne.

https://www.youtube.com/watch?v=_y6VW1NSSMc

#bekazkatoli #religia #bekazreligii #grazynacore
z.....e - Zauważyliście że prawie każda, a przede wszystkim współczesna działalność a...

źródło: comment_1595010221uSwCAJmtzDdGhXXHBy9zXH.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ziomale: ten "jasełkowy" katolicyzm jest do dupy. Niestety jest to najpopularniejsza jego forma, a to przecież jest świetna religia mająca do zaoferowania dużo więcej niż zdjęcie Obi Wana z podpisem "Jezu ufam tobie".
  • Odpowiedz
@ziomale: Stajenka, bydełko, pyzate aniołki - źle. kolorowe szaty, gromnice, organy, kadzidła - też źle. Katakumby, bolesne rany, klęczniki - też źle. Tym ateuszom to się nigdy nie dogodzi :)

A tak poważnie dla przeciwnika religii jako takiej problemem jest religia i tyle, a nie szczegóły, forma, otoczka. Kicz jest wszędzie. Zwalczający wiarę w każdej epoce i w każdym obrządku będzie dostrzegał irytujące go elementy.
  • Odpowiedz
@ziomale: sztuka motywowana religijnie to umarła gdzieś tak w XVIII w., razem z prawdziwą religijnością, bo wtedy prawdziwa religia (jako coś definiującego kształt i najważniejszego w życiu człowieka) zwyczajnie przestała istnieć w naszej kulturze. Współcześni, nawet głęboko wierzący ludzie to ateiści według minionych standardów. A że większość artystów stara się być autentyczna, to tematy religijne znikły ze sztuki.

Bóg umarł! Bóg nie żyje! Myśmy go zabili!

¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz