Wpis z mikrobloga

@n1troo: Ja kupiłem ze strony Spinnakera. Gdybym nie był sierotą wykopową, to podlinkowałbym własny wpis, ale nie umiem xD Z kodem rabatowym cena to 220 funtów, przesyłka darmowa. Sam zegarek bardzo spoko, fajny rozmiar, konkretna bransoleta z pełnych ogniw, faktura na tarczy w słońcu wygląda super. Polecam z czystym sumieniem.

https://spinnaker-watches.co.uk/collections/cahill-mens-watch/products/sp-5075-22
C.....g - @n1troo: Ja kupiłem ze strony Spinnakera. Gdybym nie był sierotą wykopową, ...

źródło: comment_1594977685cLkmaFiPkfQ8G0DfWMr8yV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@n1troo: Spinnaker to jeszcze dość niedoceniana marka na polskim rynku zegarkowym. Faktura tarczy przypominająca tu niektóre modele vintage Seiko świetnie robi robotę, do tego ceramika na bezelu i jeden z najbardziej, jeśli nie najbardziej niezawodny mechanizm z tej półki. Myślę, że jeśli wyrwiesz za w miarę rozsądną cenę, to z pewnością nie pożałujesz.
  • Odpowiedz
@LordKutanga: Niestety bezel w tym modelu nie jest ceramiczny. Nie wiem z jakiego materiału wykonana jest wkładka, ale przykryta jest akrylowym prawdopodobnie szkiełkiem. Podobno strasznie się to rysuje z czasem, więc jest to na pewno wada tego zegarka, u mnie na razie żadnych rys na tym nie ma. Spinnaker na swojej stronie napisał tak: "BEZEL: Unidirectional Glass Bezel with Luminous".
  • Odpowiedz
@CptSpaulding: A takie, buty. To mnie zmyliło, bo na zdjęciu wygląda jak ceramika, jak i to, że projektując ten bezel, z pewnością inspirowali się TAGiem Autavią, a tam jest ceramika. Byłem pewien do tego stopnia, że nawet nie sprawdziłem na stronie producenta. Szkoda, bo nawet tanie chińczyki, typu Pagani mają ceramiczne inserty, więc dziwię się, że tu producentowi chciało się odwalać zamiast tego takie kombinacje.
  • Odpowiedz
@n1troo: Pewnie, że tak. Przekonałem się o tym na własnej skórze, jak przyebałem dość mocno zegarkiem w ostry metalowy kant i na początku rysy powstał nawet malutki odprysk. Do tego jest bardziej podatny na pęknięcia z racji swojej twardości. Mało tego, polerka tradycyjnymi metodami raczej odpada. Wszystko ma swoje wady i zalety, nawet akryl, który łapie rysy od samego patrzenia, ale za to jak się trochę ich nazbiera, to kawałek
  • Odpowiedz
@LordKutanga: No właśnie nie wiem co lepsze, chyba wzmacniane mineralne szkło będzie nawet lepsze bo jak pęknie to tylko pajączek a jak pęknie szafir to drobinki moga dostać się do mechanizmu
  • Odpowiedz
@n1troo: Żeby szafir pękł i się rozsypał, to też nie jest taka prosta sprawa, trzeba by tym szkłem porządnie uderzyć o twardą powierzchnię, np. płytki w kiblu. Mało kto ma takiego pecha, żeby przytrafił mu się taki wypadek. Ja sobie chwalę szafirowe szkła, bo od byle puknięcia, które każdemu zdarzają się od czasu do czasu, nic się z nimi nie dzieje i nie ma nawet śladu, w przeciwieństwie do szkiełek
  • Odpowiedz