Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #media

Jakie, media polecacie? Warunki konieczne:

1) Clickbaitowe tytuły dyskwalifikują źródło (np. "Coś nieprawdopodobnego, doświadczymy zjawiska sprzed 15 mln lat" Jakiego?)
2) Dyskwalifikuje też sensacyjność źródła (np. "Ostrzeżenie publiczne, sanepid bije na alarm", "GROZA W WARSZAWIE")
3) Wszelakie media wprost propagujące partię, ugrupowanie lub ideę "Walczące o polskość z lewactwem i antypolactwem" oraz "Walczące o europejskość i otwartość z wszechobecnym faszyzmem, seksizmem i rasizmem", ponownie dyskwalifikują je w moich oczach
4) Mylące tytuły również dyskwalifikują źródło. (np. Zasugerowanie że przyłbice nie chronią przed zakażeniem koronawirusem, a w artykule napisanie że chronią, ale są mniej skuteczne od maseczek - co wiedziałam bez potrzeby tracenia czasu i dawania połowy grosza za wyświetlenie reklamy, której i tak nie zobaczyłam, bo mam adblocka)

Dodatkowy bonus, jeżeli dane źródło jest darmowe, chociaż jeżeli ma być to na prawdę wartościowy portal, to jestem gotowa zapłacić (inb4 rzepa lub wyborcza)
  • 3
@Najzajebistszy: Sprawdzę.Dziękuję.

Co myślisz o portalach biznesowych? Np. bankier.pl

Mają bardzo rozbudowany dział informacji, a konieczność informowania o wydarzeniach w kontekscie giełdy sprawia że nie mogą sobie pozwolić na wojenkę po którejś ze stron, bądź też na pudelkowatość.
@przegrywwsrodwygrywow: Nie znam się na giełdzie, ale rozumiem potrzebę obiektywizmu. Zajmuję się naukowo polityką gospodarczą i makroekonomią, więc jeżeli chodzi o portale ekonomiczne gdybyś chciała to korzystam z bankiera, money i Obserwatora Finansowego. Ten ostatni polecam szczególnie - mają tam jakiś dział o biznesie, ale do niego nie zaglądam zbyt często. Wszystkie wydają się w miarę obiektywne też w zakresie informacji ogólnych.