Wpis z mikrobloga

Witam Was serdecznie,

Mam do Was pytanie. Staram się już dobra chwilę znaleźć jakieś wartościowe informacje na temat odpowiedniego betonu i niestety żadnych konkretów. Ze względu na to, że mam trochę wolnego czasu postanowiłem sobie zrobić stolik kawowy po części z drewna a blat z betonu. Zrobiłem formę pod wylanie problem w tym, że nie mam pojęcia jaki beton wylać :) pytanie brzmi czy ma ktoś jakiś sprawdzony beton, który do takich projektów się nadaje lub czy jest jakaś uniwersalna specyfikacja betonu (?) na którą muszę zwracać uwagę. W Stanach wszyscy robią to z jednego betonu Quikrete 5000, ale niestety w Anglii nie sposób tego znaleźć.

Z góry dziękuję za pomoc.

#diy #zrobtosam #budujzwykopem #budownictwo
  • 8
@hidedeepinside: Oznaczenie klasy betonu "CXX/YY" jest takie samo w całej UE (Eurokod 2), więc w UK powinno jeszcze obowiązywać. Poszukaj jakiegoś oleju (płynu adhezyjnego) do szalunku (kosztuje jakieś 30 PLN brutto za butelkę litrową). Poczytaj tylko czy nie zostawia przebarwień na betonie, bo w twoim przypadku jest to dosyć istotna informacja. A sam szalunek to najlepiej wykonać ze sklejki szalunkowej. Uważaj tylko przy odrywaniu sklejki, żeby nie uszkodzić sobie krawędzi lub