Wpis z mikrobloga

Netflix ostatnio coraz bardziej docenia fanów anime. W czerwcu na platformie pojawił się niepozorny film A Whisker Away, który zabierze widza w świat fantazji i uroczych kotków, a klimatem śmiało można porównać go do wspaniałego Spirited Away.

Opowiada on o losach nastoletniej Miyo, która ma dość swojego aktualnego życia, ale dzięki festiwalowej masce, potrafi przemieniać się w białą kotkę. Dzięki temu nie dość, że poczuje się wolna, to dodatkowo będzie mogła zbliżyć się do Hinode - chłopaka, wobec którego pała uczuciem. Jednak czy życie futrzaka jest usłane samymi różami? A może to wszystko jest jedynie intrygą, uknutą przez pewnego grubego kocura?

O losach Miyo, poziomie animacji, jej fabule i uroczych kotkach rozmawiają Jacek "Leniwiec" wraz z Michałem. Zapraszamy!

#anime #film #netflix #leniwapopkultura
szogu3 - Netflix ostatnio coraz bardziej docenia fanów anime. W czerwcu na platformie...
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szogu3: dodalem recenzje do obejrzenia. Rozwazalem obejrzenie tego anime. Krótko twoim zdaniem - Warto? Nie jestem wymagający. Zrazaja mnie dwie rzeczy: skrajna głupota (przypadek bohatera Steins;Gate) i epatowanie erotyzmem i seksualnościa (i.e. Ecchi, ale nie cierpię tez lolitek). Recenzje zobaczę po obejrzeniu lub wrzucenie anime na półkę "don't watch" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako że udało mi się w końcu zmusić netflix do współpracy to chętnie obejrzę
@Clear: Warto, choć to film ewidentnie na raz, a przynajmniej moim zdaniem, bo na Michale zrobił nieco lepsze wrażenie. Jak pisałem, czuć nieco vibe Spirited Away, film ma dobre tempo, gubi się jednak nieco przy końcu - da się przewidzieć rozwój wydarzeń i dodaje kilka chwilowych postaci.

Ogólnie polecam na jakiś miły wieczór z różową czy też samemu, gdy chcesz się odstresować i po prostu obejrzeć coś przyjemnego. Ewentualnie z całą