Wpis z mikrobloga

TL DR: nie idzie mi wgranie nowszej wersji androida xd

Z racji tego, że chciałbym wgrać GCAM z trybem astro na swojego #xiaomi redmi 4A potrzebuję #android 9 lub 10. Sam posiadam go w wersji 7.1.2 N2G47H (a wersja MIUI to Global 10.2.3.0). Jestem już po odblokowaniu camera2api i mam działający gcam ale w starszej wersji. Próbując zainstalować romy z xda (próbowałem zarówno Lineage jak i Superior) za każdym razem w twrp (mam najnowszą wersję dla mojego modelu) wyskakuje mi najpierw ostrzeżenie: No file contexts a po kilkunastu sekundach błąd instalacji: Updater process ended with error nr 7. Próbowałem nawet jakichś hinduskich sposobów z usuwaniem linijki z pliku updater ale to również nie pomogło. Oczywiście wcześniej wyczyściłem (advanced wipe) foldery: cache, data, system, devik cache? (ale brakowało folderu vendor, który trzeba przy lineage również sformatować). Koniec końców po setnej próbie z jakąś wcześniejszą wersją systemu (po którym wyskoczył ten sam błąd) przywróciłem kopię systemu - przynajmniej telefon szybciej działa i mam ciut lepszą apką do aparatu więc to zawsze jakiś plus tej całej zabawy z rootowaniem flashowaniem itp xD Chciałbym się jednak trochę pobawić i czy ktoś może ma pomysł z czego jeszcze może wynikać powyżej opisany błąd? (i tak mam w planach nowy telefon z nowszym androidem więc wtedy powinno wystarczyć załadowanie modułu przez magiska)

#customrom
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maltir: dla przykładu, opis tego romu

https://forum.xda-developers.com/redmi-4a/development/rom-lineage-os-17-1-unofficial-t4123973

dla xiaomi redmi 4a wygląda tak:

Download the zip(s).
Install a compatible Recovery, i.e. with vendor support.
Perform a NANDroid backup of your current ROM (Optional)
Wipe data if you come from different ROM. Don't needed if you do an upgrade from LOS 17.1.
Wipe system, cache and vendor partitions.
Flash ROM.
Optional: Install the Google Apps addon package.
Optional: Install Magisk for Root.
@misiek735: No teraz problem pojawia się taki - o ile w przypadku robienia backupu widzi vendor tak w momencie kiedy chcę to formatować to dalej mam to co było - data, system, cache, dalvik ale nie ma vendora XD czy próbować jakichś kolejnych wersji twrp czy może być problem w czymś innym? (nie flashowałem czegoś co się nazywa lazyflasher ale gdzieś było napisane że przy wygrywaniu customa nie jest to potrzebne)
@misiek735: Dzięki, w jednym temacie nic nie można było ściągnąć ale koleś napisał że ten nieoficjalny TWRP jest od innego użytkownika a tamten zamieścił już działający link - widać partycję vendor, robię kopię i zobaczymy co się stanie XD Trzymaj kciuki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maltir: po instalacji danego twrp od razu sprawdź czy w advanced wipe jest partycja vendor. Jak nie ma to szukaj kolejnego twrp które tą opcję posiadać będzie, bo nie ma sensu czekać na zrobienie kopii calego systemu ktora niestety na redmi 4a trochę czasu trwa, po czym dopiero potem zauważasz brak vendora w wipe.
@misiek735: pisząc "widać partycję vendor" miałem na myśli że w advanced wipe była ona dostępna (właśnie żeby nie robić kopii bez sensu) - niestety dalej w trakcie instalacji mam ten sam błąd, nawet na jakichś innych lineage więc przywróciłem backup bo już nie mam pomysłu. Jedyny co się zmieniło to to, że nie ma już tego ostrzeżenia "no file contexts"
Pobierz maltir - @misiek735: pisząc "widać partycję vendor" miałem na myśli że w advanced wip...
źródło: comment_1594920000cuOMzL9yVjvbgFsXD66jlr.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maltir: i mimo tego błędu po instalacji nie jesteś w stanie uruchomić telefonu do systemu?

Pytanie: ten backup co przywracasz to co to jest za system, najnowszy dostępny oficjalny jaki był na redmi 4a?
Pytam, ponieważ niektórzy rozwiązali problem najpierw instalując czysty soft, po czym ponownie instalując twrp i próbując zmiany softu na jakieś aosp typu lineage.
Ale tak patrząc na to z góry, instalując najnowszy oficjlany firmware zazwyczaj aktualizuje się
Pobierz misiek735 - @maltir: i mimo tego błędu po instalacji nie jesteś w stanie uruchomić te...
źródło: comment_1594927665cPSFXK9611YCwwrZ8Opwj0.jpg
@misiek735: Tak dokładnie to był ostatni soft oficjalny - na nim zakończyło się wsparcie. Jeśli chodzi o tą partycję vendor no to ja już widzę ją w advanced wipe, mogę sformatować także przynajmniej problem z TWRP odpada. Też widziałem komentarze z wersją softu, no ale nie mam pomysłu co jeszcze mógłbym pobrać bo pobierałem z https://sourceforge.net/projects/rolex1/ (czy może spróbować z jakimś androidem 9? pewnie są linki na xda).
Ciekawa rzecz jeśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maltir:

Tak dokładnie to był ostatni soft oficjalny - na nim zakończyło się wsparcie.


No to problem z aktualnością bootloadera mamy za sobą.

także przynajmniej problem z TWRP odpada.

Też mi się tak wydaje ()

Moim zdaniem najpierw powinieneś podjąć decyzję jaki soft najlepiej by Ci odpowiadał. Nie ma sensu instalowac czegokolwiek z nadzieją że się uda, bo każdy soft ma i mieć będzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maltir: tak ogolnie to sorki że odpisuje po takim czasie za każdym razem, ale jestem na wakacjach z rodzicami różowej i tak trochę glupio siedzieć z telefonem. Ale zawsze odpiszę, kwestia tylko czasu.
@misiek735: Nie ma problemu - i tak bardzo jestem wdzięczny za te wskazówki, a nie śpieszy mi się - następną próbę zrobię w sobotę bo potrzebuje mieć telefon raczej cały dzień pod ręką xd Nie spotkałem chyba czegoś takiego jeszcze ale będę jeszcze szukał. Na xda jakiś koleś mi odpisał żebym spróbował zainstalować rom za pomocą batik - recovery. Myślę, że najpierw spróbuje tego bo to jednak ciut prościej a następnie