Wpis z mikrobloga

Tytuł: A nie mówiłem? Koronawirus i III Wojna Światowa. Czy Polska przetrwa największy globalny kryzys od 100 lat?
Autor: Grzegorz Braun
Gatunek: publicystyka

Taka oto ciekawa pozycja wpadła mi w ręce. Poglądy Brauna znamy aż zbyt dobrze - jest miłośnikiem szwedzkich kryminałów Wojciecha Sumlińskiego, zwolennikiem rozstrzelania co dziesiątego pracownika Agory itd. Cokolwiek by pisać, skoro skrajna prawica staje się trzecią siłą polityczną w Polsce, warto byłoby się jednak zapoznać jej z poglądami na politykę zagraniczną. A te są... dziwne.

Przede wszystkim GB (w przeciwieństwie do *) ma świadomość tego, że USA: wycofują się z Europy, planują wciągnąć inne kraje (zwłaszcza Rosję) do swojej rywalizacji z Chinami i będą chciały przekabacić na swoją stronę jak najwięcej chcących zachować neutralność krajów. W książce niestety trochę zdroworozsądkowego myślenia przeplata się z żydowską agenturą, narodowym katolicyzmem oraz turbofoliarstwem. Autor jest bardzo śmiały w poglądach i jako receptę na rozpychającą się Rosję proponuje... intronizację Chrystusa Króla Polski oraz oparcie się PL o strategiczny sojusz z Białorusią. Natomiast odpowiedzią na wychodzące z izolacji Chiny ma być... wysłanie polskich misjonarzy celem ewangelizacji Państwa Środka. Odnośnie scenariuszy budowy rosyjsko-niemieckiego kondominium pod żydowskim zarządem powierniczym nad Wisła nie będę spoilerował.

Pewną zaletą pozycji jest charakterystyczna polszczyzna posła Brauna z zakazanym słowem
****, które zastępuje poprzez "państwo położone w Palestynie". Szczęść Boże Mireczki!

#bookmeter #grzegorzbraun #4konserwy #neuropa #braun #czytajzwykopem
Pobierz TeczkiUkladyAgentury - Tytuł: A nie mówiłem? Koronawirus i III Wojna Światowa. Czy Po...
źródło: comment_1594800496ReHpTc8c9u0WDp4Dnn9rUc.jpg
  • 8