Wpis z mikrobloga

Mam w domu do grzania wody bojler elektryczny 80 litrów 230 V, ma już kilka lat i trzeba mieć na uwadze, że w niedalekim czasie klęknie. Tymczasem w zeszłym roku miałem robiony remont instalacji elektrycznej w kamienicy i mam w końcu pod drzwi podciągnięte 3 fazy. Pytanie teraz na co się decydować jak już posiadany bojler się skończy, w opcji jest podobny bojler 2 fazy, podobny bojler 3 fazy, podgrzewacz przepływowy 3 fazy? Dodam, ze mieszkamy obecnie w 3 osoby: ja, żona i córka lvl 3,5. Do mycia się jest wanna z prysznicem z dużą przewagą prysznica w codziennym użyciu. Oczywiście też zazwyczaj trzeba odczekać chwilę, żeby pójść się okiłznać, bo ciepłej wody po kimś jest już za mało (temperatura jakieś 55 stopni). Ma być oczywiście ekonomiczny, dobry i trwały ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obecnie rachunki za prąd mam z wszystkim (indukcja w kuchni) około 200 zł miesięcznie.

#pytanie #hydraulika #majsterkowanie #remot #remontujzwykopem #elektryka #woda #bojler
pogop - Mam w domu do grzania wody bojler elektryczny 80 litrów 230 V, ma już kilka l...

źródło: comment_1594726985aV7JAEWzYpUAi9gr30LeQp.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pogop bierz podgrzewacz przepływowy

+woda od razu ciepła
+mniejsze straty(bojler musi się nagrzać najpierw)
+dokładna kontrola temperatury(w bojlerze ustawiasz na oko)
polecam firme kospel
  • Odpowiedz
@pogop: jak masz miejsce to zostaw bojler. Jak zależy Ci na kosztach to wstaw oczko większy 100l i grzej go w G12W ale to raczej dla zastosowań prysznicowych/kuchennych.
Przepływowych omijaj z daleka bo raz, że wymagania to 24kW na 3 fazach to jeszcze są one tak wrażliwe na ciśnienie i kamień w wodzie, że głowa mała.
U mnie na wsi w upały nie dało się wziąć prysznica bo spadało ciśnienie
  • Odpowiedz
@pogop: Zdecydowanie. Woda w bojlerze grzeje się cały czas, a w przepływowym gdy tylko jej używasz. Na przykładzie dwuosobowej firmy (warsztat elektryczny), gdzie z ciepłej wody korzystamy przede wszystkim do mycia rąk i czasem szybki prysznic po pracy, mogę powiedzieć, że rachunki po zmianie bojlera 2kw, na przepływowy AEG bodajże 12kw. Rachunki spadły o połowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz