Wpis z mikrobloga

@Gezino: Mój kumpel ściemniając dostał naprawdę dobrą pracę. Później się uczył po nocach, ale opłaciło mu się. Zależy od rodzaju pracy i rekrutujących. Jak szybko wyjdzie, że kłamałeś to pewnie wylecisz.
  • Odpowiedz
To zależy jaki typ pracy.


@MistrzuYoda Widziałem ogłoszenie. Powiedzmy graifk. Duża firma szuka kombajnistę.

nie umiesz ale szybko się uczysz- wyjdzie w pracy szybciej niż myślisz jakaś ściema


@Irranus: Tak, tylko z drugiej strony mogą nie przyjąć...
  • Odpowiedz
@Gezino: Tak jak pisał @GraveDigger: i ja wcześniej, wszystko zależy, ale wiesz jak mówią siebie oszukasz, szefa oszukasz ale życia nie oszukasz. Więc sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy i jeśli to jak szybko jesteś w stanie nadrobić zaległości :)
  • Odpowiedz
@bialaowca: Zależy od branży. Grafik to faktycznie, coś trzeba umieć. Ale załużmy szukają kogoś na pomoc kuchenną, wymagane doświadczenie. Z automatu odrzucą kogoś kto doświadczenia nie ma, choć wcale nie jest potrzebne (ogarnięty człowiek załapie w kilka godzin co trzeba robić). Tak przy okazji ja nigdy nie ściemniałem.
  • Odpowiedz
@PlonacaZyrafa: Brawo, że nie ściemniałes, ale pozowlę się z Tobą nie zgodzić. Wszelkie braki, nawet w tak wydawało by się mało wymagającym zawodzie, który przytoczyłeś, widac jak na dłoni. Oczywiście, to moja teoria, wszak od każdej reguły zdarzają się wyjatki.
  • Odpowiedz
@Gezino: O ile z pracą w CV możesz ściemniać (w razie czego mówić, że na czarno), to z umiejętnościami słabo. Zawsze mogą sprawdzić;)
  • Odpowiedz
@MistrzuYoda: @PlonacaZyrafa: @Irranus: @zakowskijan72: @Jack3d: @bialaowca: @Out0fControl: @GraveDigger: @Belzebub: @bialaowca:

Pytam się bo dawno nie byłem na żadnej rozmowie w sprawie pracy (jakieś 3-4lata).

A jak ostatnio na jakiejś byłem to koleś szukał kombajnistę-grafika. I coś mu tam powiedziałem,

ze nie umiem. I jestem przekonany, że nie znalazł nikogo lepszego, a takiego

co mu wkręcił, że umie wszystko :)

A teraz znowu
  • Odpowiedz
@Gezino: zazwyczaj jest tak, że wymagania sa wygórowane, ponieważ firma nie chce zostać zalana tysiącem aplikacji, jezeli spełniasz 80% wymagań to śmiało się zgłoś.
  • Odpowiedz