Wpis z mikrobloga

@Baszari: Przekonałem się po sobie jaka jest różnica między spekulacja na spółka z NC czy innych małych gowienkach, a zasiadanie w dobra, gigantyczna spółkę z fundamentami jak właśnie PGNiG. Przy tych malutkich próba robienia kółek, stres, nerwy, jakieś dramatyczne skoki w górę lub w dół w ciągu dnia. Na PGNiG wszedłem jakiś czas temu i non stop wzrost, codziennie troszkę, ale sumiennie. O wiele bardziej cieszy mnie stały wzrost ok 1%
  • Odpowiedz
@Overrr: Nie ma szans na przebicie 10 zł - nie ma do tego żadnych podstaw:
1) kurs będzie trzymany za mordę - żeby było jak najtańsze wezwanie.
2) Spółka Państwowa
3) Brak perspektyw dla inwestora długoterminowego.
  • Odpowiedz
@Tikyo: Do 10 zł może nie, ale są podstawy
Brak perspektyw?

Teraz rynek przemysłowy jest oparty tylko w głównej mierze na gazie, PGN staję się pomału hubem gazowym, mimo to że w większośći importujemy ale mamy też własne zródłą gazu to do 2022 są bardzo dobre perspektywy na bycie potentanem gazowy w Europie Środkowej. Budowany BalticPipe to tylko potwierdza. Elektrownia Ostrołęka to już na 100% gaz. Mam nadzieje że zostanie zablokowany
  • Odpowiedz
@dajmitenbit:
Masz po części rację, kurs pewnie wzrośnie (obstawiam przedział maksimum 7-8zł )- ja mówiłem, że 10 zł nie przebiję. Jeżeli tak się stanie to gratulację.

W momencie podpisywania listu intencyjnego LOTOS kosztował około 58 zł. Maksymalne kosztował 95 zł więc był wzrost o około 65%. (co jest i tak świetnym wynikiem)
  • Odpowiedz