Wpis z mikrobloga

#tcl #telwizory #telewizor #rtv #elektronika #hdr

Od 2 tygodni szukam telewizora i właściwie codziennie coś innego doczytuje i zmieniam wybór.
Szukam czegoś 55cali najlepiej za około 1600zł, ale równie dobrze mogę wydać lekko ponad 2000 zł, tylko czy warto?

Z tego, co czytam, to w tych tanich telewizorach 4k, hdry, dolby vision itd. to #!$%@? widać różnicę. Właściwie to i tak większość mojego oglądania to max full hd piłka nożna i sport na apce canal+, trochę Netflix i niedzielne granie na ps4.
Więc 4k jedynie mogę zobaczyć na Netflixie.

Czy przy takim użytkowaniu i obecnej technologii warto pchać się w coś ponad 2k? Byłem już zdecydowany na TCL 55EP640ale natknąłem się na pojedynczą opinię, że jakoś obrazu jest lipna - no ale gość może włączył Świat Według Kiepskich na Polsat 2 z satelity Cyfrowego Polsatu, to wiadomo, że jakoś będzie słaba nawet z telewizorem NASA, bo sygnał jest słaby i ma max 1080p.

Brać tani telewizor skoro nie mam wygórowanych wymagań, czy jednak zobaczę REALNĄ różnicę, jak kupię coś za 2400 zł? Koniecznie AndroidTVdo apki canal+. Z innych modeli i opinii na necie Philipps 55PUS7304, ale tu już właśnie cena sporo ponad 2000 zł.
  • 15
@gundogawa: Nowe serie TCL maja dobry obraz, razem z LG to moim zdaniem najlepszy stosunek jakość/cena przy czym lg będzie ciut droższe ale za to lepsze. 4k dobrze mieć już, szukaj czeogś do 2k. powodzenia bo to trudny wybór.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gundogawa: opinia na postawie tego, że sam wybierałem miesiąc telewizor i chodziłem po sklepach ze swoim źródłem. W efekcie odpadły wszystkie telewizory poniżej 2k bo obraz, dźwięk i kąty widzenia wolały o pomstę do nieba. Stwierdziłem, że za 400pln nie będę się męczył kilka następnych lat z telewizorem który nie wyświetla tak jakbym sobie tego życzył.
@BajerOp: dzięki za info w takim razie. Ciekawe, bo jednak jako taki zwykły "zadowalający" telewizor to te TCL 640/660/680 dają radę. Mój tata niedawno kupił właśnie EP680 i jakoś obrazu była bardzo dobra przy odpaleniu czegoś z lepszym sygnałem niż Cyfrowy Polsat. Tak samo na necie jest dużo pozytywnych opinii, że to bardzo dobry wybór jakość/cena. Ta EP680 ma trochę lepszy obraz (na papierze) i stąd moje pytania, czy w EP640
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gundogawa: ambi to jest bajka, w nocy nie trzeba zadnego innego źródła światła, do tego potęguje to wrażenia z oglądania, tv wydaje się większy, "głębszy". Jak nie jest zupełnie ciemno też jest super, jak jest zupełnie jasno to prawie nie widać, można wyłączyć chociaż ja tego nie robię. Kto nie przyjdzie pluje sobie w brodę, że nie ma tej opcji. Serio gorąco polecam. W tlc jeszcze głośniki były tragiczne, to już
  • 0
@BajerOp ta drożej i słabo z dostępnością ogólnie wśród TV z 2019. Jedynie sklep el-mart ma na stanie niektóre modele, ale trochę scamowo to wygląda. Chociaż jak dzwoniłem, to nie mają w tym momencie na stanie, ale ściągną od producenta/z magazynu i w 4 dni dowiozą mi? Wtf
@gundogawa: Seria 7303 to model 2018 na 2019. Model pus7334 (4= seria 2019 na 2020), ma sporo usprawnień względem pus7303.
Mój wujek korzysta z 58pus7304 i jest petarda. Użytkuje praktycznie do wszystkiego: konsola, netflix, kablówka itp.
Ten pus73x4 już się konczy, bo wchodzi nowy model pus85x5, więc warto patrzeć, bo zaraz go w sklepach moze nie być.
  • 0
@Adiss strasznie duży hejt w necie na te philipsy. Że sporo się psują, ciężko z gwarancją itp, i że w ogóle #!$%@? po tym jak przejęli go Chińczycy. Zniechęcilem się przez to ;p

Za ok 2.6 zł można jeszcze dostać LG m8500 i Sony Bravia kd, będą lepsze dużo pod względem jakości obrazu?
@gundogawa: Na co dzień pracuje przy różnych tv i nie zwracam uwagi na opinie, bo wszystkiego jest sporo, wystarczy wejść na FB i pod reklamą każdej marki mamy niezadowolonych klientów. Nie ma teraz firmy top 1. Pawie raz w tygodniu musze restartować 65xf9005 (flagowy model sonego z 2018r), bo jakieś pasy wyskakują na tv.
Sony ma dużo modeli, musiałbyś napisać jaki dokładnie. LG sm8500 to jest to samo, co sm8600 (tylko
  • 0
@Adiss wielkie dzięki za info.

Właściwie mam dylemat między tcl 55ep640 za 1600 zł, a tym Philipsem 55pus7304 za 2560 zł, tyle że on jest ips. Ogladam tylko na wprost i myślałem że lepiej va będzie

Tylko Android TV potrzebuje i właśnie myślę czy ten tcl będzie miał w porządku jakość obrazu, czy zauważalnie lepszy będzie Philips i lepiej dołożyć trochę kasy i mieć coś porządniejszego na kilka lat?
@gundogawa: W tym 55pus7334 można sobie poprawić czerń. Ambilightem wyświetlasz jeden kolor biały i czerń wydaje się lepsza.
Widziałem 50ep640 na sklepie nie wyglądało to super, ot tak budżetowy model.
Mnie TCL nie zachwyca jakością, raczej broni sie bardzo niską ceną.
Ja bym wziął Philipsa, zawsze masz możliwość zwrotu towaru, tylko dopytaj w sklepie jak to uznają. Potestujesz sobie i będziesz pewny.

Kwestia jest też samych aktualizacji, dasz mniej kasy za