Wpis z mikrobloga

@Denali: Dokładnej genezy nie pamiętam.Była bodajże wzmianka na ten temat w którymś Świecie Kolei,jednak z tego co mnie pamięć nie myli wypadek był już przy schyłku działalności i nie odbił się większym echem.
  • Odpowiedz
@Dark_Star: ale tak sobie myślę, że to przewracanie strasznie długo musiało trwać, jak taka wąskotorówka jedzie 30 kmh. Takie slowmotion ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Piaseczyniak: no to tak jak mówiłeś w poprzednim wejściu ;)
  • Odpowiedz
@Denali: Teraz jeździ 30 km/h.
Wtedy jeździli szybciej.

Wysoko położony środek ciężkości (wagon na transporterze),przekroczona prędkość i mamy przepis na przegląd podwozia w dowolnym miejscu.

Swoją drogą chyba przewidziałem ten wpis o wykolejeniu bo dzisiaj śniło mi się że jechałem klasą rumuńską i doszło do wykolejenia.
  • Odpowiedz
@Dark_Star: @Piaseczyniak: @Denali: pod koniec funkcjonowania linii na Kujawach (mam tu na myśli schyłek lat 90, do mniej więcej 2004-2005 roku) doszło do kilku takich wypadków. Może nie na taką skalę jak na powyższym zdjęciu, ale wykolejenia się po prostu zdarzały. Będąc dzieckiem byłem świadkiem jednego takiego wykolejenia. W tym samym miejscu zdarzyło się to po raz kolejny w krótkim czasie. Czy coś z tym zrobiono? Naprawa była czysto
  • Odpowiedz