Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Jestem po pierwszym roku studiów informatycznych i nie chciałbym zmarnować tych wakacji, więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Aktualnie piszę w Javie i mam podstawową wiedzę dotyczącą różnych algorytmów, struktur danych i programowania obiektowego. Docelowo chciałbym pisać aplikacje mobilne/webowe i chciałbym się w tym kierunku rozwijać. Ale obecnie jestem lekko zagubiony i nie mam pojęcia czego się dalej uczyć, aby w przyszłym roku już mieć wiedzę, z którą mógłbym się starać o jakiś staż. Podzielicie się jakimiś poradami? Mam próbować klepać jakieś proste programy/gierki i wciskać w nie jakieś wzorce projektowe/bazy danych/komunikację z API? I skąd czerpać potrzebną wiedzę, aby rzetelnie się czegoś nauczyć, a nie tkwić w miejscu?
#programowanie #java
  • 26
  • Odpowiedz
@Pawlis:
tutaj masz bazę wiedzy
Herbert Schildt - Java The Complete Reference <- kobyła 1,5k stron, opisane podstawowe zagadnienia i coraz bardziej zaawansowane, polecam raczej szukać tego co potrzebujesz, a nie czytać od deski do deski, bo się zniechęcisz
Joshua Bloch - Effective Java <- tutaj masz opisane najważniejsze rzeczy, od tworzenia obiektów do poprawnego pisania metod, typy generyczne, Stream API(polecam programowanie funkcyjne jest super :3), Collection Framework itp
Craig Walls
  • Odpowiedz
@Pawlis: robię w Javie i ja bym Ci polecił z kolei pójście w kierunku technologii cloudowych, typu GCP, AWS, kubernetes, w tym jest lepszy pieniądz niż w Javie, a mniejsze wymagania, fajny kierunek. Pisze to bo widzę po kolegach ze studiów (już skonczylem) kto jak żyje i ile się uczy po robocie. W Javie jest masa chętnych, bo np. masz bootcampy i wręcz produkcję programistów w przeciwieństwie do tego co Ci
  • Odpowiedz
@Pawlis:
no to musisz zacząć pisać coś czym można się pochwalić, ale nawet jakaś mała próbka kodu jest cenna żeby wiedzieć co już potrafisz + fajnie widać progres jak sobie potem porównasz swój kod z teraz, a kod, który napiszesz za rok dwa xD
  • Odpowiedz
repo na githubie nie mam


@Pawlis: I nawet nie rob. Nic to nie daje. Jako rekruter jak widze link do repo kandydata po szkole w #!$%@? Dolnym to nic sie tam nie spodziewam i nawet nie wchodze, jak widze link do repo kandydata po jsim to wiem ze kod jest w miarę poprawny i dlatego nie wchodze.
  • Odpowiedz
I nawet nie rob. Nic to nie daje. Jako rekruter jak widze link do repo kandydata po szkole w #!$%@? Dolnym to nic sie tam nie spodziewam i nawet nie wchodze, jak widze link do repo kandydata po jsim to wiem ze kod jest w miarę poprawny i dlatego nie wchodze.


@FortunaHej: Jaka firma ma takie podjescie?
  • Odpowiedz
Nie szukam pracy i na pewno nie przyjde z takim bucem.


@less_is_more: Nikt ciebie nie chce. Nic mnie nie obchodzi, ze nie szukasz pracy. To ty mnie wolałes to ty sie pytasz. Teraz jeszcze wyzywasz. Czlowieku ogarnij sie.
  • Odpowiedz