Wpis z mikrobloga

@botaz: zawsze jest jakiś gorszy sort, wg PIS teraz są to ludzie wykształceni, otwarci, młodzi i prozachodni. Tylko czy nie lepiej słuchać ludzi mądrzejszych od siebie, niż równać w dół? Lepiej z mądrym stracić niż z głupim zyskać.
  • Odpowiedz
@solimoes: ludzie mniej wykształceni najbardziej potrzebują pomocy państwa, bo statystycznie mniej zarabiają. Dodatkowo program 500+ nie dotyka tylko osób biednych jest on skierowany do wszystkich obywateli.

Jak widziałem wypowiedź wyborcy Trzaskowskiego to się prawie załamałem, on twierdzi że za prezydentury Dudy wyprzedawany jest majątek narodowy i chciał to zatrzymać głosując na Trzaska, gdy sytuacja jest całkowicie odwrotna, to PO-PSL prowadziły politykę reprywaty majątku narodowe xD

I to że ktoś jest wykształcony
  • Odpowiedz
@botaz: prawda co piszesz, ale jestem za tym żeby dawać wędkę a nie rybę i nie takim kosztem reszty "zaradniejszych" czyli zarabiających i płacących podatki. Oszołomy i radykałowie są wszędzie i ja tego nie popieram u żadnej opcji politycznej
  • Odpowiedz
@botaz: i wiesz co jeszcze dopiszę, gdyby temu rządowi faktycznie chodziło o pomoc najbiedniejszym i wyrównywanie szans, ale ten rząd cynicznie wykorzystuje ludzi mniej wykształconych, biedniejszych wmawiając im , że są kimś innym niż naprawdę są i płacąc im za to 500 zł, to jest chyba najgorsze
  • Odpowiedz
@solimoes: każda grupa zarabiających dostaje 500+ i to nawet nie jest dla najbiedniejszych tylko na dzieci. Ogólnie im więcej transferów tym w teorii lepiej, pieniądz więcej na siebie zarobi będąc w obiegu. Teoretycznie najlepszym rozwiązaniem byłoby obniżenie stawki podatku dochodowego, ale teraz pojawiają się kolejne pytania o ile? do jakiej kwoty? znowu tworzymy podziały, ludzie na granicy kwoty lub w jej okolicach byliby niezadowoleni, bo zarabiali by zdecydowanie mniej itd itd.
  • Odpowiedz
@botaz: zrozumiałam co napisałeś :-) dywagować można długo, Twoje propozycje mają sens, ale wszystko sprowadza się jednak do kupowania głosów a nie systemowego rozwiązania mające naprawdę pomóc Polskiej rodzinie i walki z niżem demograficznym, np przedszkola, szkoły, opieka nad małymi dziećmi, większa ulga na dzieci, większa kwota wolna od podatku-skorzystają też bezdzietni. Podsumowując ja nie widzę w tych działaniach realnej pomocy rodzinom tylko dawanie żywej gotówki każdemu kto spłodził dziecko, czyli
  • Odpowiedz
@solimoes: w sumie jest to kwestia nie do końca jasna, bo dane statystyczne nie pokazują ile osób głosujących na daną partię pobiera 500+. Według mnie skoro więcej ludzi młodych głosuje na PO, to tam znajduje się najwięcej odbiorców 500+, ale no cóż nie posiadam do tego odpowiednich statystyk są to tylko moje przypuszczenia. Więc tak naprawdę PiS może w tej chwili sponsorować wyborców PO =)
  • Odpowiedz