Wpis z mikrobloga

  • 1304
Przykre jest to, że nasi rodzice umieli nas wychować bez 500 plus, 300 plus, wakacje plus i jakoś żyliśmy. A teraz rodzice tylko patrzą żeby im państwo dało i przestają ogarniać czasami, że to na NICH spoczywa obowiązek finansowy wobec dziecka. Dlaczego ja mam płacić za wakacje innych? Dlaczego ludzie, którzy od lat nie byli nigdzie bo spłacają klitki 40 metrowe mają się zrzucać na kredki dla bombli do szkoły. To jest paranoja tego pisowskiego systemu. Wmówiono nam, że 500 plus ma podnieść dzietność a kiedy tak się nie stało nagle uznano, że to pomoc dla rodziców żeby było im lżej xD

#wybory
  • 67
@thekes: Jakoś żyliśmy to dobrze powedziane.

Nie jestem za 500+ ale cieszę się ze dzieci mojej siostry nie musza #!$%@?ć chleba z dnia poprzedniego kupionego na targu albo mielonki smaczek za 9 zł za kilogram.
Nie jestem za wyprawką ale cieszę się ze ta różnica między bogatymi a biednymi dziećmi się już zaciera teraz jak i kiedyś ten „biedniejszy” w szkole jest szykanowany.
Przynajmniej wyrośnie mniejszy odsetek przegrywów i psychopatów niż
@BBQx: Problemem jest ubóstwo "czasu" - rodzice żeby na wszystko to zarobić co jest obecnie, zwyczajnie nie mają czasu ani dla siebie, ani dla swoich dzieci. Tworzymy wyższy poziom finansowy, kosztem rozwalania relacji w rodzinach. Stworzymy po prostu inny rodzaj przegrywów i psychopatów.
@LVLV PO też jest beznadziejne bo popiera te socjale. Chciałabym partii, która wspiera ludzi zaradnych a nie leni.

@Norskee no tylko ten pomysł nie wypalił. W tym cały problem

@Drewniany-Patyk wiadomo, że zawsze wspierać społeczeństwo będzie starców, dzieci, chorych. Ale musi być w tym umiar i proporcja, a nie wszystko dla nich kosztem ludzi młodych, którzy zamiast budować swój własny majątek sponsorują wakacje innym.

@bartuz12 a mnie teraz pis robi dokładnie to
MOJA przyszłość. Jeżeli chcecie żyć wspomnieniami jak wam było źle spoko, ale to nie oznacza, że nie wolno krytykować pis, który rozdmuchał socjale to granic wytrzymałości kosztem MNIE i mi podobnych ludzi.


Twoja przyszłość zależy od tego ilu ludzi zdecyduje się na posiadanie dzieci
Nie jestem za 500+ ale cieszę się ze dzieci mojej siostry nie musza #!$%@?ć chleba z dnia poprzedniego kupionego na targu albo mielonki smaczek za 9 zł za kilogram.


@BBQx: To chyba siostra powinna się zastanowić, czy to na pewno dobry pomysł, zanim się wzięła za rozmnażanie? Zamiast beztrosko produkować dzieci i niech się teraz inni na nie zrzucają.