Wpis z mikrobloga

Ostatnio podczas myśli o zakupie hulajnogi elektrycznej, znalazłem aukcje z hulajnogami które normalnie działają w firma wynajmujących na minuty ( chodzi o Hive, Free Now i ich model ninebot ):

https://www.olx.pl/oferta/hulajnoga-elektryczna-segway-ninebot-CID767-IDE2Kfq.html#dc251c01d7;promoted
https://allegro.pl/oferta/hulajnoga-elektryczna-segway-ninebot-es3-9227652123

No i jak widać cena zachęca, nawet jak bym miał zregenerować baterie.
Zadzwoniłem do tej firmy, i usłyszałem że są legalna firmą, hulajnogi pochodzą z całej europy także z Polski, oni je legalnie pozyskują ( chyba są serwisem ? ) i potem odsprzedają dalej, otrzymuje się na to fakturę, sprawdzałem firmę po nr. tel i firma długo działa. Z tego co zrozumiałem są oni też z Wrocławia, i tutaj można je przetestować zobaczyć. Raczej nikt by nie zapraszał do siebie gdyby to były kradzione fanty :_)

A wyczytałem że ten model nie składany jest wytrzymalszy na 100KG+ :-)

Poważnie wszystko wygląda legalnie, ale czy na pewno?
Teraz pytanie co o tym myślicie, może ktoś skorzystał, co w razie zatrzymania przez pracowników Hive lub Niebieskich?

@Hive_pl może ty będziesz znać na to odpowiedź?

#lime #hive #hulajnogaelektryczna
  • 14
via Android
  • 0
@Norskee masz rację, ale nie chce wydawać tyle pieniędzy na coś co pewnie będzie stalo u mnie w garażu lub szybko zniszczę :)

900 jestem w stanie wydać, wynajmować nie mam jak bo jestem poza strefą, z sąsiadami w nocy nie raz jeździmy i się wygłupiamy po Prywatny terenie, pożyczam od sąsiada m365 i szkoda mi też niszczyć tyle kasy. A baterie sam zregeneruje bo hobbistycznie robię to ( tak wyszło, kupiłem
via Android
  • 0
@FLAC ja się na ninebocie raz już wywaliłem przy prędkości 12 kmh, koło wpadło w wyrwę za pokrywą studzienki której nie było widać. A że ważę 100 plus to tak mną rzuciło i tak walnąłem o asfalt że w nadgarstku do dzisiaj czuje :) Dla mnie 25 na hulajce to wystarczająco by się zabić a co dopiero 60 plus :p
@graczu : To są hulajnogi z pierwszej wersji Lime kiedy firma debiutowała w Polsce.

W połowie ubiegłego roku Lime wycofało wszystkie Nineboty.

Hulajnogi Hive mają kod QR z drugiej strony kierownicy i raczej nikt z pracowników Hive nie powinien ci zatrzymać bo po połączeniu z Free Now większość pracowników Hive została zwolniona, a druga część sama zrezygnowała.
mwrc - @graczu : To są hulajnogi z pierwszej wersji Lime kiedy firma debiutowała w Po...

źródło: comment_1599135852oN7ux1lUjEv9sbXEPWTDJN.jpg

Pobierz
@mwrc: kupiłem dwie, w niższej cenie jeszcze. Ogólnie spoko sprzęt, jechałem tym parę razy do pracy ale to niewygodne przy 5km, przydały by się lepsze amortyzatory, strasznie trzęsie.

Ale do zabawy w korytarzu garażu, fajna zabawka. Znalazłem jeszcze do kupienia pierwsze Birdy z Francji. To wygląda jeszcze na bardziej solidne.
@graczu: może hualjnoga ma luzy w ukladzie kierownicy, to jest sprzet który trzeba porządnie serwisować bo stoi na deszczu/sniegiu a czasem leży w wodzie.

Jak możesz to podeslij namiary na te Birdy to zobacze z ciekawości.
@mwrc: zniknęły już ogłoszenia z olx, jak się pojawią to dam znać. Tylko tak czytając forum zagraniczne mam wrażenie że chyba nie są legalnie pozyskane, bo bird nie ma zwyczaju sprzedaży tylko niszczenia.
@graczu: W usa można było kupić legalnie skonfiskowane przez miasto, zresztą żeby otworzyć usługi birda w danym mieście trzeba im zapłacić za hulajnogi a bird pobiera 30% za obsługę systemową. Minimalny zakup to chyba 50 lub 100 sztuk.
@mwrc: widzę ze trochę wiesz w temacie, a wiesz czy do nas Bird z Francji wróci? bo z tego co pamiętam w czasie pandemii wrócili do Francji.
@graczu: Szukają kogoś kto bedzie sie tym chciał zajmować, tylko nie wiem czy jest ktoś kto zainwestuje ponad 100tys pln lub więcej w hulajnogi.

Bird za 30% prowizji oferuje tylko jucerów i obsługę GPS, serwis i magazyn trzeba we własnym zakresie zorganizować.