Wpis z mikrobloga

Jest dość ciekawa sprawa. Od kilku tygodni dostaję E-maile od sklepów internetowych o dokonanych zakupach.

Mam mejla w styli imie.nazwisko@gmail.com no i okazało się że w Warszawie mamy drugiego takiego jegomościa który ma takiego samego mejla ale bez kropki pomiędzy imieniem i nazwiskiem.
Jako, że mam już typa nawet nr telefonu to porozmawiałem sobie z gościem który nazywa się tao samo jak ja i on twierdzi że jest zdziwiony bo nigdy nie dostał np. mojego mejla.

Jak to możliwe że sklep wysyła E-mail na adres imienazwisko@gmail.com i dostaję również go ja na adresie imię.nazwisko@gmail.com
W adresacie jest E mail typa, nie mój.
Da się to jakoś ogarnąć bo niechciałbym by typ dostawał moje mejle (jakoś mu nie ufam), ani nie chce dostawać jego spamu. Typ zamawia w cholerę jakiegoś dziadostwa. Ostatnio rower i buty xD
#google #gmail #informatyka #kiciochpyta
  • 58
  • Odpowiedz
  • 123
@WOiOwnik niemożliwe, po każdej literze w gmail możesz sobie postawić kropkę i adres się nie zmieni. Musi być jakaś inna różnica w adresach i ten gość się regularnie myli tak, że wiadomości lecą do ciebie.
  • Odpowiedz
  • 3
@brzytew: @sphinxxx: @CzajkaRuchajka: @duprees: Niby wszystko co mówicie się zgadza, ale typ twierdzi że on te mejle też dostaje czyli tak jakby wysyła je jednocześnie do mnie i do niego. Albo facet ściemnia albo ja już sam nie wiem o co chodzi

Dobra. Wysłałem sobie mejla na adres który ma niby gość i faktycznie dostałem go też. Czyli wychodzi na to że ten typ ma innego mejla i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@WOiOwnik: mam identycznie od bardzo dawna. Ziomeczek z Brazylii zalozyl sobie na maila z kropka netflixa i spotify, dostaje kupe jego rachunkow.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WOiOwnik: można też wpisywać
nazwaemaila+wykop@gmail.com
Będzie przychodzić do ciebie z affixem wykop, aczkolwiek część stron nie pozwala na znaki specjalne w nazwie maila.

I tak. Gość robi literówki
  • Odpowiedz
@WOiOwnik: Może dostał innego maila o tych zakupach, np do ciebie mail o złożeniu zamówienia, a do niego mail o przyjęciu płatności. Na przykład zamawiając wpisuje ręcznie, a w płatności ma zapamiętane.
  • Odpowiedz
@Tylko_noc: @duprees: @brzytew: @WOiOwnik: Tak, jest taki błąd w google.

Mam tak samo, dostaję informacje o szkoleniach z montażu klimatyzacji, oferty na ogrodzenie. Raz gościowi anulowałem zamówienie koszulek. A raz zamówiłem mu suplementy za 500PLN za pobraniem. Korzystając tylko z tego co przyszło mailem.

A najlepsza akcja była jak gość założył facebooka na tego maila bez kropki. Dostaję maila "potwierdź swój adres email". Przeczytałem wieczorem na telefonie, stwierdziłem
  • Odpowiedz
@WOiOwnik: nie wiem ja się nie znam ale na mój chłopski rozum jak zakładasz konto/dokonujesz zakupów i podajesz maila to twój mail leci do bazy danych, na żadnym etapie (od wpisania maila do wpisu do bazy) w znanych mi technologiach nie ma szans na taka inteligentna podmianę. Komputer nie zna imion i nazwisk żeby walnąc kropeczke. No chyba ze ktoś manualnie korzysta z php i specjalnie dał skrypt ze tu dać
  • Odpowiedz
@WOiOwnik maile z imieniem i nazwiskiem to jakiś dramat. Znam hasło na skrzynkę mojej siostry i ona poprosiła mnie kiedyś żebym się zalogował i coś jej wydrukował... No to siup, klikam w jedyny mail z załącznikami który widzę na pierwszym ekranie, tytuł maila był taki neutralny... Lukam a tam #!$%@? gole zdjęcia jakiejś laski. Myślę sobie wtf co ta moja siora #!$%@?, czemu trzyma zdjęcia jakiejś dupy na skrzynce. Dopiero jak znalazłem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WOiOwnik: potwierdzam ktoś wysyłał maila bez kropki i też go dostałem. Widziałem dziwna umowę do gościa o tym imieniu i nazwisku. Miałem beke XD
  • Odpowiedz
@WOiOwnik: Najbardziej prawdpodobna opcja jest taka, że jeżeli Ty masz jan.kowalski@gmail.com czyli tak naprawdę jankowalski@gmail.com to koleś ma kowalskijan@gmail.com i od czasu do czasu myli mu się szyk, więc podaje jankowalski@gmail.com - innego logicznego rozwiązania tu nie widzę. No chyba, że koleś posiada tak naprawdę e-mail kowalski@gmail.com i od czasu do czasu podaje jan+kowalski@gmail.com, serwery źle to interpretują i zamieniaja + na .
  • Odpowiedz
@brzytew no to jets #!$%@? właśnie ze było takie samo. Żeby nie było że jednorazowy fart - dwa razy się zalogowałem żeby się upewnić. Potem zmieniłem siostrze hasło, #!$%@? wie ile razy ta druga się na jej konto zalogowala
  • Odpowiedz