Wpis z mikrobloga

Kuce, skoro już bierzecie się za cytowanie lewackich pisarzy to chociaż przeczytajcie całe opowiadanie bo robicie z siebie błaznów tak jak kolega @ziemba1. Ten cytat jest kompletnie wyrwany z kontekstu opowiadania, które wręcz zaprzecza temu co twierdzi Geralt, że można nie wybierać.

Łapcie link i nie grzeszcie więcej:
https://sapkowskipl.wordpress.com/2017/03/11/mniejsze-zlo/

#konfederacja #neuropa
y.....m - Kuce, skoro już bierzecie się za cytowanie lewackich pisarzy to chociaż prz...

źródło: comment_1594489141xoN4JDnX0CWXFP1r9QEBUR.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • 1
@yuim tak jakby na koniec sagi w końcu się nasz wiedźmak zebrał, postanowił wybrać to 'mniejsze zło', bez żadnych wątpliwości...

  • Odpowiedz
  • 4
@yuim Też mnie tacy ignoranci irytują. Nawet w serialu to opowiadanie bylo. Człowiek myśli, że już wszyscy je znają a tu ciągle takie kwiatki.
  • Odpowiedz
@yuim: Ale przecież turbo-lewica, feministki i inna szuria jednoznacznie stwierdziła, że Wiedzmak i Sapek rasizm mocno bo za mało diversity w książce zahaczającej o nienawiść rasową i pogromy.

No ale nie ma Murzyna więc jankeskie rebel-kidy niepanimaju xD
  • Odpowiedz
@yuim: W skrócie, nie uciekniesz od konsekwencji swojego wyboru a brak wyboru jest tez wyborem i myślenie ze tak jest najlepiej jest głupie. Zasadne zatem jest opierając się na tej historii to iż wystarczy sobie powiedzieć (mniejsze zło) i je wybrać, wtedy decyzja jest najbardziej sprawiedliwa bo my o niej decydujemy i mamy jakiś wpływ.
  • Odpowiedz
@yuim @Noneq: co jeśli brak wyboru jest wyborem bo kosekwencja każdej z dostępnych opcji nie jest jasna do przewidzenia. Po co wybierać i potem widzieć negatywne konsekwencje jako te, którym jesteśmy winni i w drugą stronę. Widzimy konsekwencję tego do czego się nie przyczyniliśmy i nie jesteśmy temu winni ale na tym i tak cierpimy.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: miło że obrażasz ludzi. Obaj kandydaci się różnią łączy je brak kręgosłupa. Po co wybierać jeśli obaj nie są osobami które zrealizują obietnice. To nie jest podział na dobro i zło bo żaden z nich nie jest ani taki ani taki.
  • Odpowiedz
@evilbadday: Przecież jest tam napisane że granice między złem a złem są zatarte więc nie ma czegoś takiego że zawsze jakiś wybór jest jasny trzeba zatem brać pod uwagę to że nasze wybory mogą przynieść konsekwencje których się w ogóle nie spodziewamy tak samo biorąc pod uwagę twoją wypowiedź trzeba sobie powiedzieć że równie dobrze brak wiedzy która mogła by się przyczynić do podjęcia decyzji jest spowodowana tym że nie
  • Odpowiedz
Po co wybierać


@evilbadday: nie glosowanie to jest tez wybor - wybor tego żeby inni zdecydowali za ciebie. Jezeli jestes czlowiekiem ktory lubi kiedy mu sie narzuca swoje zdanie, jezeli lubisz byc pod czyms butem i zeby to mama decydowala za ciebie ktore spodnie kupic - to ok nie widze problemu w nie pojsciu ja wybory
  • Odpowiedz