Wpis z mikrobloga

Pytanie. Czy jeżeli ktoś uprzywilejowany będzie chciał się #!$%@?ć przede mnie w kolejkę to czy mam prawo poprosić o pokazanie dowodu albo zaświadczenia od ginekologa o byciu w ciąży? xD skąd mam wiedzieć czy ktoś ma 55 czy 65 lat, ludzie różnie wyglądają, może dochodzić do nadużyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo jakaś gruba baba może powiedzieć że jest w ciąży. Serio, co mówią przepisy na ten temat? xD #wybory
  • 21
  • Odpowiedz
@abcde: słuszna uwaga. Znam gościa co ma ponad 60 lat a wygląda na 40. Mam kolegę który ma stopień niepełnosprawności a wygląda jak normalny. Znam laskę tak grubą że wygląda jakby była w ciąży...
  • Odpowiedz
@abcde: ja mam taką sytuację, że jestem niepełnosprawny - słabo widzę na jedno oko. Na pierwszy rzut oka (xd) normalny zdrowy młody człowiek. W rozporządzeniu nie ma informacji czy mam okazywać zaświadczenie o niepełnosprawności komisji przy głosowaniu (jest tylko informacja o posiadaniu). Poza tym na jakiej podstawie członek komisji wyborczej ma być poinformowany o moim stanie zdrowia? Czy ma upoważnienie do przetwarzania takich danych? Nie wspominam już o losowych ludziach z
  • Odpowiedz
ja mam problemy z trawieniem i często mnie mocno wzdyma, w razie czego mogę być i ciężarna ( ͡º ͜ʖ͡º)


@pollyanna: w zasadzie to mam taki bebech, że też mogę. Tylko musiałbym się ogolić, a mi się nie chce.
  • Odpowiedz
@abcde: Wyobrazam sobie to tak, że ktoś się wpycha przede mnie, mówię mu że nie wierzę mu, że jest niepełnosprawny, więc on mi lub komisji okazuje zaświadczenie i dopiero wtedy go przepuszczam. Jak w aptece albo u lekarza z książeczka zasłużonego krwiodawcy.
  • Odpowiedz