Wpis z mikrobloga

ja bym powiedział że odkrył ze xiaomi to shit


@Snaki: Co nie zmienia faktu, że koncepcja Jobsa była przemyślana, Apple ją zrealizowało i żyjący w takim ekosystemie żyją sobie dobrze.

Ba! Śmiem twierdzić, że nawet żyje im się lepiej, wbrew szlochom tych z kompleksami, że sobie jednej empetrójki nie mogą ememesem wysłać ;-)

To jest właśnie ta magiczna różnica, że w jednej firmie była koncepcja, obudowana urządzeniami, a w drugiej... multum
Ja to myślę że zależy od tego czego oczekujemy.


@paruwczanbiedronki: Ale co zależy od tego? Fakt, że Apple stworzyło cały przemyślany system? Nie, to nie zależy od niczego, to jest fakt.
I ci, którzy z niego korzystają, wchodzą weń, są w dobrej sytuacji, bo urządzenia i oprogramowanie współpracują ze sobą.
Zauważ, że nie napisałem nigdzie, czy mi się to podoba, czy nie, czy to genialne, czy nie - pilnuję, by pisać
ale to zależy od tego


@paruwczanbiedronki: Fakty nie zależą od niczego. :-)
Fakty są.

że mówiłeś o tych z kompleksami


A, bo oni mają kompleksy - rzucisz hasło, że np. ta firma ma zielone pudełka, a dowiesz się, że oni (wiem, powtarzam się) nie mogą MMSa wysłać, a dodatkowo pomysł na wskazówki zegara "ukradli". Nikt normalny tak nie reaguje. :-)))
nic konkretnego nie napisałeś


@Snaki: Co chciałbyś zrozumieć?

1. Że Apple stworzył przemyślany (eko)system swoich urządzeń?
2. Że Xiaomi niczego takiego nie zrobiło i nie planuje?
3. Że Ludzie są różni?
4. Że mamy (jeszcze) wybór?
5. Że ludzie z kompleksami (potężnymi kompleksami) gdy usłyszą wyraz Apple, to zaczynają bredzić o sprzedawaniu nerki?

:-)
@ConanLibrarian: 1. Błędne wrażenie przez to że ma inny system, wszystko ma przemyślane środowiska tylko applowy jest zamknięty tylko na siebie
2. Xiaomi bardziej boś smart home celuje, zupełnie co innego bo na strefie smartfonow co najwyżej średnie.
5. Wyolbrzymiając to kiedyś można było tak powiedzieć. Teraz kiedy wszystkie flagowce kosztują tyle samo to wypada jeszcze gorzej niż z czasów kiedy jego cena znacznie odstawała
Błędne wrażenie


@Snaki: Nie. Apple przemyślało i stworzyło cały system, w którym zanurzone są jego urządzenia. Najpierw był pomysł, idea, a potem konsekwentna realizacja. Dlatego żyjący w tym świecie nie odczuwają potrzeby zmieniania czegokolwiek. A ze zmianami jak jest, to wyjaśnił Dziad proszalny w Konopielce. :-).
2. Xiaomi w ogóle nie tworzy niczego takiego - jest skoncentrowane na produkowaniu bazyliona odmian tego, co zrobił czy podkupiło. W pewnym momencie będą monopolistą