Wpis z mikrobloga

W znanej i lubianej kwestii homarów:
Jak duża jest różnica jakościowa pomiędzy Tisellem, a Parnisem? Różnica w cenie Parnis z Ali, a Tisell z europejskiej dystrybucji prawie czterokrotna. Kolega pyta. Chodzi o homage suba.
Nie no, serio, kolega pyta :) Ja ostatnio raz miałem do czynienia z homażami jak staremu Tao i Parnisa z Chin przywiozłem z dziesięć lat temu. Są całkiem ładnie wykonane i po regulacji dość dokładne. Tylko tam kupiłem w sklepie stacjonarnym, a nie niespodziankę z ali.
#zegarki
  • 6
@OnufryZagloba różnica jest duża. Miałem parnisa suba którym się trochę bawiłem bo nie szkoda (zrelumowałem tarczę, przerobiłem bezel, pogrzebałem w mechanizmie ). Miałem w ręku tissela którego pokazał kolega. Parnis jest o wiele gorzej wykończony. Jakość szlifu, jakość tarczy (np indeksy w moim były płaskie bez zagłębienia na lumę a samą lumę udawały paski namalowane farbą), spasowanie bransolety, bezel (kiepskie wypełnienie farbą indeksów w ceramice)
@OnufryZagloba: Mam Tisellka suba i miałem Parnisa portugalca. Różnica jest na plus dla Tisella. Jest lepiej wykonany, mechanizm od producenta przychodzi wyregulowany (1-2s/dzień), Tisell uzywa też miyoty 90xx, kiedy w Parnisach są seagulle. Jakbym miał kupować znowu to nawet bym się nie zastanawiał tylko brał. Jakość jest nie do pobicia w tej cenie. Jakbyś miał jakieś pytania to zapraszam, używam tego zegarka na co dzień.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnalnyNiszczyciel: z tą jakością to bym tak nie przesadzał Kolego. Bezel pracuje średnio, zapięcie bransolety doprowadzało mnie do pasji, po wymianie na pasek nato trochę się polepszyło. Nie zmienia to faktu, że bransoleta ma jakieś 21 zamiast 22mm szerokości, jest troszkę niedoróbek. Jeżeli Mako 3, czyli zakładam, że masz na myśli Kamasu jest gorzej wykonane to wyrzucam je z mojej listy do kupienia...

To ciekawy homar, ale jeszcze troszkę muszą w