Wpis z mikrobloga

Hejka, planuję przekłucie chrząstki ucha i mam pytanie. Jaki kolczyk najlepiej wybrać, aby rana goiła się bez powikłań? Koleżanka mi powiedziała, że stal chirurgiczna lub srebro próby 925. Znalazłam kilka kolczyków z mojego pierwszego przekłuwania i one są złote. Mogę ich ponownie użyć, czy lepiej pokierować się wskazówką koleżanki?
#pytaniedoeksperta #piercing
  • 7
  • Odpowiedz
@Stichija: wskazówkami koleżanki to się nie kieruj bo się uja zna. Srebro nawet próby 925 to nie jest czyste srebro, bo wciąż w składzie kolczyka ma 7,5% innych metali, które mogą się uczulać bądź też utrudniać gojenie.

Ze stalą chirurgiczną jest już lepiej, na nią mało kto ma uczulenie. Ja najczęściej z niej korzystałam przy wszelkich przekłuciach, dopóki nie zaczęłam stosować kolczyków tytanowych. Na nich nie miałam żadnych powikłań i przekłucia
  • Odpowiedz
@Stichija Przekłucie robi się u piercera i w porządnym studio robią ci na tytanowych (inne materiały nadające się na świeże przeklucie to bioplast i ptfe, ale przy przekłuciu chrząstki w uchu raczej się ich nie używa).

Taki kolczyk masz w cenie. Stali chirurgicznej nie używa się już na pierwsze przekłucia co najmniej z 10 lat, o srebrze/złocie nie wspomnę.
  • Odpowiedz
@Mrs_Red: ostatni raz przekłuwane uszy miałam 15 lat temu, więc to by tłumaczyło, dlaczego posiadam złote kolczyki po tym zabiegu :)
btw nie pytałam gdzie robi się przekłucia c:
  • Odpowiedz