Wpis z mikrobloga

Dużo się #!$%@? na demokrację na wykopie, dużo z tych zarzutów jest oczywiście słusznych.

Ale jest jedna rzecz, która bezdyskusyjnie jest jej zaletą. Otóż jak widzimy Węgry, jak widzimy co mówi i robi Kaczyński i PiS i teraz Duda zostanie ponownie wybrany - wiem dokładnie, że to był wybór Polaków. To już nie jest złe państwo, które nas uciska, to nie zaborcy, nie Niemcy, nie UE, nie komuna, PRL, UB, Rosja czy #!$%@? wie kto. To Polacy i to ich odpowiedzialność i na konto Polaków to idzie w całości. I ta świadomość daje mi jakąś ulgę. Wiem przynajmniej, że to jest kraj i naród w swojej prawdziwej postaci, że świadomie i dobrowolnie wyłączamy się z cywilizacji zachodniej, że tego właśnie chcemy.

I uprzedzając - niegłosowanie też jest wyborem. Możesz się nie interesować polityką, ale to nie jest relacja dwustronna. I szczególnie w tak ważnych wyborach jak te, nawet jeżeli nigdy normalnie nie głosujesz - teraz dokonujesz wyboru. I pogadamy za rok, dwa jak będzie cudownie. Ostatnio się śmiano z GW i opozycji.

Widzimy się po weekendzie Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polityka #neuropa #konfederacja #wybory #polska #4konserwy #bekazpisu
  • 1