Wpis z mikrobloga

No Mirki, pierwszy raz w życiu zaangażowałem się w jakiekolwiek sprawy związane z polityką w naszym kraju. Kolejna komisja obstawiona. Polecam ten stan. Będę uważnie patrzyć wszystkim na rączki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możecie się jeszcze zgłaszać na mężów zaufania w całej Polsce, wystarczy, że zadzwonicie do lokalnego biura wyborczego danego kandydata. Formalności to całe 3 minuty. Ja nie chcę w tym kraju takiego bezczelnego prania mózgów ludziom starszym czy gorzej wykształconym, aby byli bezmyślnymi głosodawaczami dla kogokolwiek.

#polityka #wybory #bekazpisu #tvpis
anonimowyzpl - No Mirki, pierwszy raz w życiu zaangażowałem się w jakiekolwiek sprawy...

źródło: comment_1594317309IqO4qWjwzGA79A5TkgaWn3.jpg

Pobierz
  • 65
@Bagiezta88: Zawsze lepsze to niż nic nie robić i pierdzieć w stołek. Mąż zaufania ma prawo obserwować również moment wprowadzania wyników do systemu elektronicznego i otrzymać kopię protokołu wyników, którą później można zweryfikować z danymi i protokołem z danej komisji na stronie PKW. Wydaje mi się, że uniemożliwia się w ten sposób w sposób znaczny manipulację wynikami wyborów.
@matrioshq: nie. Mąż zaufania może być z innego miasta - nie ma problemu.
@Pepe_Pan_Dziobak: zdecydowanie tak.
@Babaye: dzwonić do pełnomocnika wyborczego danego regionu na tel kom, który dostaje każdy mąż.
@k0ar45z: tak, dlatego warto jechać do komisji gdzie PiS miał większość przy 1 turze - mają takie dane w biurach regionalnych.
@dildo-vaggins: łap za telefon, dzwoń do biura regionalnego i dopinaj formalności to serio żaden problem.
@anonimowyzpl: Mirku, nie obraź się ale jestem pewny, że po wyborach, gdy to już wszystko przemyślisz to zrozumiesz, jakiego dzbana z siebie zrobiłeś. Napisałeś wcześniej: "to działanie społeczne - robisz to pro bono nie tak jak członkowie komisji dla kasy". Wytłumacz mi proszę: Dlaczego sam nie zgłosiłeś się do komisji? Czy będąc jej członkiem i biorąc pieniądze za swój poświęcony czas (tym bardziej w niedzielę) nie mógłbyś zrobić tego samego? Co
@anonimowyzpl: Skoro nie ma takich ograniczeń lokalizacyjnych, to mocno dziwi mnie to, że brakuje tylu osób. Jest tyle stowarzyszeń czy organizacji będących bliżej polityki, że jest to dla mnie dziwne.