Wpis z mikrobloga

@tapcZan-NW: na wodospad bym raczej nie liczył, na korekte tak. Czemu tak sądze? Bo trwa fotowoltaiczna hossa. Sunex kapitalizacja 112kk, przychody za 2019 62kk, zysk 4kk
Columbus kapitalizacja 2,7kkk, przychody 2019 200kk, zysk 20kk
Czyli licząc przychody i zysk, to Sunex ma 4x mniejsze niż Columbus, ale kapitalizacje 20x mniejszą.
Wydaje mi się, że Sunex jest w stanie spokojnie w tym roku dojśc do kapitalizacji 500kk
  • Odpowiedz
@wyleszczony: to jest książkowy przykład spekulacji, columbus jest więcej warty niż Alior bank lub największy producent węgla koksującego w europie mając zyski rzędu parunastu milionów XD

@baltor2004: To ciesz się jak sprzedasz bo jutro możesz pogubić klawisze w klawiaturze gdy zobaczysz otwarcie. Dopóki nie masz kwitu w łapie to posiadasz tylko akcje za które nic nie kupisz jeśli ktoś nie będzie ich chciał
  • Odpowiedz
@Sabarolus: no nie, możesz zainwestować w poważna firmę która konsekwentnie działa na rynku ma dobre zyski oraz perspektywy ale jej akcje są niedowartościowane, są na giełdzie mniej warci niż rzeczywiście posiadają to wtedy wykladasz pieniądze na firmę która jest stabilna a swoim funkcjonowaniem powinna przyczynić się na zabezpieczenie twoich pieniędzy oraz potencjalne wzrosty wartości akcji. Niestety kupując firmy które wykręcają po paręset procent w ciągu miesiąca bez żadnych podstaw po
  • Odpowiedz
@baltor2004: gdybym wiedział co się stanie jutro byłbym najbogatszym człowiekiem lecz niestety tak nie jest, jutro jest zupełnie nowy dzień i wszystko ma się zdarzyc.

Chodziło mi tylko o to abyś popatrzył realnie na te wzrostu czy może to już dobry moment do zabrania pieniędzy i czy wzrosty maja jakieś sensowne podwaliny a może po prostu jeden kupuje przed drugim w owczym pędzie.

Tak czy siak powodzenia
  • Odpowiedz
@Ziomalwest09: na GPW od dawna nie ma logiki. Nie jestem też idiotą i nie będę trąbił przed sprzedażą, że chcę sprzedać duży pakiet. Jak to zrobię, to z pewnością się podzielę informacją, ale to w tej i nie innej kolejności
  • Odpowiedz
@baltor2004: nie no powazny inwestor z ciebie czytajac twoje wczesniejsze wpisy XD pare tysiecy wladowane nawet nie wiesz czym sie zajmuje firma, skaczesz jak dziecko widzac gorne widly to na bank wskzuje ze siedzisz zApakowany w grube pakiety xDdDd dobra nie chce mi sie z toba gadac inwestorze
  • Odpowiedz