Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, #studbaza został mi rok do wyboru studiów, lubię matematykę i fizykę - chciałabym wybrać kierunek, który w przyszłości będzie się wiązał z robotami lub sztuczną inteligencją - tak w**bane w kosmos ambicje. Jestem różowy pasek i lubię siedzieć w książkach. W Internetach piszą, że #air to strata czasu i nie warto, ale czy tak jest serio? Otwierają teraz na #agh kierunek INFORMATYKA I SYSTEMY INTELIGENTNE, myślicie, że będzie to jakiś sensowny kierunek? Chcę zacząć już ogarniać powoli programowanie. Nie wiem co mam ze sobą postawiłam sobie jakieś wygórowane ambicje i chcę je spełnić, więc co myślicie #air #mechatronika, ten nowy kierunek na AGHu czy może pora zamknąć się w piwnicy i nic nie robić?
Za komentarze typu "lepiej .... niż studiować na airze" podziękuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 29
  • Odpowiedz
Uczyc sie zawsze warto, nigdy nie wiesz kiedy dana wiedza Ci sie przyda w zyciu.
Jak bedziesz podchodzic do matury to wtedy mozesz podpytac 1 rocznik jak wygladal naklad pracy. Ewentualnie mozesz zebrac prowadzacych z wszystkich semestrow i podpytac kogos z wydzialu. W ten sposob ktos ci pomoze oszacowac czy cos wartosciowego sie na tym kierunku nauczysz :D
  • Odpowiedz
@czarny_minion: powinno siąść 90% + z rozszerzonej matmy, więc jeśli nie będę miał przykrej niespodzianki przy wynikach, to wyląduje na AGH na głównej infie albo na systemach inteligentnych
  • Odpowiedz
@czarny_minion: Na pewno będzie to hit i duży szał, natłok kandydatów. Narazie możemy Ci tylko doradzić na podstawie syllabusa, tak będzie warto, wygląda świetnie i przyszłościowo, pod to co cię interesuje. Klep matmę jeszcze rok porządnie to się dostaniesz. A za rok @langle lub ktoś kto skończy 1 rok powie Tobie, i nam wszystkim jak tam jest realnie. Bo wiadomo możemy tylko przewidywać, a 1 rok będzie testem, czy choćby zajęcia
  • Odpowiedz
sztuczną inteligencją


@czarny_minion: jak chcesz na serio wejść w te klimaty i siedzieć po nocach pisać algorytmy w matlabie, to ścieżka kariery jest następująca: najpierw zaczynasz matmę na uniwerku, gdy twoi koledzy z polibudy uczą się rozwiązywać pochodne tam drugiego i trzeciego rzędu, ty na uni się uczysz metod rozwiązywanie pochodnych n-tego rzędu, fajnie, co? No dobra, po pierwszym roku na matmie na uniwerku, zaczynasz infę na polibudzie. Patrz na kierunki,
  • Odpowiedz
@CXLV: Prostuję troszeczkę moim zdaniem lekkie niedopowiedzenie z Twojej strony, tego posta czytają różni ludzie, a nóż ktoś pomyśli że AiR to tylko elektryka i elektronika, jest to nie prawdą.
  • Odpowiedz
@Tomek_MVP: to może ja naprostuję twoją wypowiedź: hydrauliki na AIR nie ma, mechanika to jeden wykład, rysunek techniczny to jeden wykład + jedno laboratorium. Cała reszta to szeroko rozumiana elektryka, elektronika i automatyka, najczęściej w wydaniu automatyki napędu elektrycznego. Pokaż mi program studiów air, na którym widać ten "ogrom" o którym piszesz.
  • Odpowiedz
@CXLV: Dobrze, nawet jeżeli, to nie chciałem takiego generalizowania, bo z tego co napisałeś wynikało by również AiR to elektryka i elektronika, czyli w sumie Elektronika WIEIT to też elektryka i elektronika więc Elektronika WIEIT= AiR idąc tą logiką a tak nie jest. Więc kończąc temat ty napisałeś na początku źle, ja też nie trafnie dodałem.
  • Odpowiedz