Wpis z mikrobloga

Cześć, potrzebuję bardzo prostego portfela bitcoin wyłącznie do dokonywania płatności na inne adresy bitcoin.
Do tej pory korzystałem z 4coins.pl, ale jakość obsługi klienta mnie zawodzi (nie mogę doprosić się o zmianę nr tel). Potrzebuję czegoś bardziej niezawodnego.

Próbowałem Coinbase, Coinpayments oraz Trust od Binance, ale niestety Revolut nie zezwala na wpłatę kasy do tych portfeli.

Co polecicie?

#kryptowaluty
#bitcoin
  • 20
  • Odpowiedz
@larupcki: To potrzebujesz giełdy czy portfela? Bo to nie jest to samo.
Jeśli giełdy / kantoru to może swap.ly cię zainteresuje
Jeśli portfela - Electrum
  • Odpowiedz
@fervi: potrzebuję jedynie narzędzia, które pozwoli mi na kupno Bitcoina za określoną kwotę i dokonanie płatności na konkretny adres ;) to byłby portfel czy kantor/giełda? trochę laik tutaj
  • Odpowiedz
@larupcki: Kantor umożliwia zamianę złotówek na Bitcoiny. Możesz tego użyć podając czyiś adres i tam Bitcoiny pójda, ale masz też ograniczone możliwości manewrowania. To ci chyba wystarczy faktycznie

Portfel pozwala przyjmować i odbierać kryptowalutę.
  • Odpowiedz
Dzięki Panowie @m4cias, @fervi, założyłem konto na swap.ly i czekam na weryfikację. Portfel chyba nie jest mi potrzebny, bo nie zamierzam przyjmować płatności w BTC. Wiecie, czy płatność kartą Revoluta (VISA) tam przechodzi?
  • Odpowiedz
Dzięki Panowie @m4cias, @fervi, założyłem konto na swap.ly i czekam na weryfikację. Portfel chyba nie jest mi potrzebny, bo nie zamierzam przyjmować płatności w BTC.


@larupcki: jeżeli nie będziesz natychmiast wydawał BTC tylko trzymał na giełdzie to prędzej czy później nagle któregoś dnia się okaże że je ukradli
  • Odpowiedz
@decentralizacja: to miło :) na szczęście BTC będę trzymać na koncie najwyżej kilka minut, bo płatności będę dokonywał błyskawicznie. Swap.ly jest do tego ok? Zarejestrowałbym się gdzieś jeszcze, bo jak się okaże, że Revolut nie obsługuje swap.ly to i tak będę szukał dalej.
  • Odpowiedz
@larupcki: @fervi: To bardziej revolut blokuje płatności na giełdy krypto. bo giełdy to w sumie czemu miałyby sobie ograniczać klientelę?
Ale przelewy z revoulta w euro dochodzą na coinbase w kilka godzin. Jak zwykle w takich wypadkach wołam @plaisant bo on pewnie będzie najlepiej poinformowany.
  • Odpowiedz
Próbowałem Coinbase (...) nie zezwala na wpłatę kasy do tych portfeli.


@larupcki: Jakoś 2 dni temu wpłacałem € z Revoluta na Coinbase Pro. Nie miałem żadnych problemów, płatność zaksięgowana po 3h~
  • Odpowiedz
@larupcki: https://www.changeinvest.com/ będziesz zadowolony, kupisz revolutem (zwykły przelew) lub kartą (nie revoluta bo revolut to blokuje), wypłaty btc masz za darmo, kursy tam są najlepsze na świecie wiec zakupy tam są bardzo opłacalne, prowizja 0%
jest to sprawdzony sposób z którego nie tylko ja korzystam
  • Odpowiedz
@larupcki: dwa najlepsze rozwiązania to właśnie coinbase pro i getchange, w obu przypadkach kurs krypto najlepszy na świecie i w obu przypadkach wypłata btc za darmo tylko w tych dwóch tematach (na coinbase pro trochę większa prowizja) to dwa rozwiązania z najwyższej półki, getchange jest z Estonii coinbase pro z USA, na getchange lepszy suport w razie problemów, też dają kartę kredytową i od getchange lepiej się opłaca korzystać z karty
  • Odpowiedz