Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ujadających na 500 plus. Czy Wy naprawdę myślicie, że to jest jakiś socjalizm i daje ludziom jakieś bogactwo, które jak wygrana w lotka sprawia, że rzucam wszystko, a siebie na hamak?
Pomijam nierobów, pijaków i karyny bo to jakiś pojedyńczy procent.
Powiem na swoim przykładzie. Ja 4000 do ręki na miesiąc. Różowa miała 2300, dostała podwyżkę do 2700. Nie macie dzieci więc nie wiecie, że zasiłek macierzyński i rodzicielski to 80% średniej wypłaty z ostatnich 12 miesięcy. Czyli wyszło ok. 2050 zł. Mamy tu więc do czynienia z czymś co można nazwać karą za urodzenie dziecka. 500 plus jedynie nam tą karę rekompensuje i to nie w całości.
Więc zła wiadomość - nie pobawimy się za te Wasze ochłapy, na które harujecie z korpo, ani za miliardy Waszych Panów.
Lecz powiem Wam, że wydatków na dziecko jest dużo. Wiem, że są tacy, którzy przechlewają socjal, a dzieciaki chodzą zaniedbane - takich rodziców j...ć prądem.
My dbamy o pierwsze dziecko, a dodatkowo płacimy kredyt hipoteczny, wakacje spędzamy u rodziny w kraju, nie mamy samochodów, iPhonów ani innych markowych śmieci bez których większość z Was nie przeżyłaby 5 minut. 2000 plus też by nic w tej materii nie zmieniło. Porządny socjal na pewno byśmy przeznaczyli na przyszłość dla dzieci.
Dlatego jak widzę jad i ból d..y na 500 plus, to się zastanawiam czy mam do czynienia z amebami umysłowymi generalizującymi wszystko i zawsze czy jesteście takimi fanatykami Korwina, Balcerowicza, Gwiazdowskiego i innych czy może jesteście bezpłodni i widok kobiet w ciąży i rodzin z dziećmi budzi Wasze rozgoryczenie.
#500plus
  • 20
@Jan_Baszar_2: Tak, to jest socjalizm. Jeśli uważasz że nie to doucz się. I nie, socjalizm nie daje bogactwa nigdy. To tylko przerzucanie pieniędzy od jednych do drugich. Od przelewania wody z dzbana do dzbana jej ilość nie rośnie i o to mamy pretensję. Ok, ale dlaczego tę karę mają spłacać inni? Ja jak widzę kogoś kto usprawiedliwia rozdawnictwo to nóż mi się w kieszeni otwiera. Guzik mnie obchodzą koszty jakie ponosicie
@jadalny_kasztan: Ja wiem, że PiS posługuje się nieciekawym mechanizmem dzieł i rządź.
Zabierze kalaruchom zarabiającym 3-5 tys I da karakanom zarabiającym 2-3 tys. Lub na odwrót. I jedni i drudzy zaczynają na siebie spoglądać wściekłymi czułkami. Tymczasem miliarderzy oraz politycy patrzą na to z góry i się śmieją jak łatwo można poróżnić frajerów, a sami są ustawieni i mogą dalej się bogacić.
@Portier-Harry_Portier: Nie każda dystrybucja jest socjalizmem. Socjalizm przenosi środki od najlepiej zarabiających do najmniej. Jak można mówić, że jest socjalizm w kraju gdzie lekarz czy nauczyciel zarabia mniej niż średnia krajowa, a podstawowe usługi jak służba zdrowia są płatne? Jednocześnie mamy gigantów cyfrowych niepłacących podatków?
@PiersiowkaPelnaZiol: Może inaczej na to spójrz. Może pomyśl, że Twoje niezasłużenie wysokie podatki idą na opłacenie CPK, F35, amerykańskich baz (bo Polska to jedyny kraj na świecie gdzie oni jeszcze dostają kasę za założenie bazy),a wielkie korporacje nie płacą u nas podatków. Dalej uważaj, że Twoje podatki idą na socjal dla dzieci...
Może pomyśl, że Twoje niezasłużenie wysokie podatki idą na opłacenie CPK, F35, amerykańskich baz (bo Polska to jedyny kraj na świecie gdzie oni jeszcze dostają kasę za założenie bazy),a wielkie korporacje nie płacą u nas podatków. Dalej uważaj, że Twoje podatki idą na socjal dla dzieci...


@Jan_Baszar_2: Oczywiście że idą, bazy ile kosztują nas rocznie? 4 mld?

500 plus kosztuje około 45 mld rocznie. Widzisz porównanie?

Dalej nie odpowiedziałeś mi na
@Jan_Baszar_2:

Lecz powiem Wam, że wydatków na dziecko jest dużo.


Ja tego podciepa nie robilem to czemu mam na niego placic?

Mamy tu więc do czynienia z czymś co można nazwać karą za urodzenie dziecka. 500 plus jedynie nam tą karę rekompensuje i to nie w całości.


J.w.
Twoja zona raczej nie jest wiatropylna. Zdecydowaloscie sie na dziecko - wasza sprawa. Ale nie wyciagajcie lap po moja forse.
@slapdash: Taki niby mądry i planujący, a dał się nabrać na pisowską politykę dzieł i rządź. Zarabiasz marne grosze, płacisz wysokie podatki i myślisz, że idą na socjal dla ludzi w podobnej sytuacji. Smutne, że im tak łatwo poszło...
@Jan_Baszar_2: nie zarabiam marnych groszy, chociaz faktycznie roznych podatkow i "danin" place coraz wiecej. One nie ida na.ludzi w podobnej sytuacji - ida na ludzi w gorszej sytuacji. Ale.nie poczuwam sie.do zadnej odpowiedzialni za nich, ani moralnej ani finansowej, w podobny sposob w jski nie jestem odpowiedzialny za to, ze "drogo cie.kosztuje dziecko" - nie.moje, nie mialem z tym nic wspolnego.