Wpis z mikrobloga

Czyli musieli być inteligentni wg takiego założenia.


@ConanLibrarian: Nigdzie tego nie pisałem. Zdaje sobie po prostu sprawę z różnic w poziomie ludzi. Do tego jest jeszcze jakaś podatność na manipulacje trochę (choć oczywiście nie do końca) niezależna od inteligencji. Polska nie jest pod tym względem wyjątkowa, tak jest na całym świecie. Cześć ludzi będzie wierzyła w to co im sie powie jeśli powtorzysz to wystarczająco dużo razy. Niektórzy będą sobie sami
  • Odpowiedz
"Czyli musieli być inteligentni wg takiego założenia."

Nigdzie tego nie pisałem.


@Polanin: Przecież to ja napisałem. ;>
Ty napisałeś: "Nie musieli być inteligentni".

Co jest błędnym podejściem do tego wątku.
Ci lidzie są mocno graniczeni umysłowo, co widać po ich reakcjach na problemy wymagające myślenia.
Stąd przypuszczenie graniczące z pewnością, że nie byli nigdy (tu: przed wybuchem prymitywnej i wulgarnej propagandy nienawiści) inteligentni, więc ich zachowanie nie jest skutkiem tej propagandy.
  • Odpowiedz
@Polanin: No właśnie nie jest. ...pedalstwa nigdy nie było u nas na wiosce!.... Zawsze zatłukliby odmieńca.
To nie na skutek propagandy przedwyborczej.
Oni prymitywni.
Stale.

Tylko edukacja, a z nią są problemy - ...magister? A na co to komu?...
  • Odpowiedz
@ConanLibrarian: to są lata, dziesiątki lat wkładania do głowy takich "myśli". Słyszą to codziennie, w kółko i w kółko. Czym niby się różnią od innych społeczeństw z większą akceptacją choćby tej homoseksualności, bo innych przykładów jest wiele? W każdym społeczeństwie są prości ludzie. W Europie nie ma jakichś dramatycznych różnic w rozkładzie inteligencji. To Ci sami ludzie, ale co innego im mówiono.
  • Odpowiedz
to są lata, dziesiątki lat wkładania do głowy takich "myśli


@Polanin: Tak, ci ludzie są prymitywni, ale nie od propagandy.

Gdyby (na moment zroby takie idiotyczne założenie) to skutek propagandy, to oznaczałoby, że w 2014 do śniadania słuchali Händla, przy popołudniowej herbacie przeglądali malarstwo włoskie i mawiali: ...rany boskie, jak nudno, rany boskie...

Nie. To nie propaganda ich zmieniła.
Oni cały czas są prymitywni, co widać np. po ich reakcjach na
  • Odpowiedz
@ConanLibrarian: nie pisałem nigdzie, że zaszły by zmiany w ich zdolnościach przetwarzania, ale że mogliby zachowywac się inaczej. Tacy ludzie są i będą, ale mogą działać według innych wartości.
  • Odpowiedz
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawe ale... taka jest mentalnosc polakow.I tu nie chodzi o polityke albo o konkretna partie.Ta agresja i nienawisc wylewa sie na kazdym kroku.Te wszystkie memy z nosaczem o sasiedzi ktory kupil sobie pasata nie biora sie z powietrza.
Takie filmy sa najlepsza odpowiedzia ,ze to nie zaborcy/ZSRR 3 rzesza czy teraz "łunja" nie są problemem tylko my sami.Starsi ludzie którzy powinni odpoczywać i być przykładem dla młodych
  • Odpowiedz
taka jest mentalnosc polakow


@kalesonn: Pisz po polsku: Polaków. ;>

A teraz poprawię drugi błąd: tępych czy prymitywnych.
Normalni myślą. Nie reagują wściekłością i agresywnie na pytania wymagające myślenia.

A ci z tej wioski są prymitywni i byli tacy wcześniej.
Leczy się to edukacją...
  • Odpowiedz
nie pisałem nigdzie, że zaszły by zmiany w ich zdolnościach


@Polanin: Twierdzenie, że (upraszczam) są głupi z powodu propagandy PiS w ostatnich miesiącach jest twierdzeniem, że u nich zaszły potężne zmiany.

Ja twierdzę, że nie zaszły. Są jacy byli.
A propaganda wyłącznie utwierdza ich w tym, że pedał to zło, Trzaskowski to zło, wszyscy zło, tylko ksiądz dobry i ten pan, co daje z własnych pieniędzy po 500 zł na dziecko.
  • Odpowiedz
Twierdzenie, że (upraszczam) są głupi z powodu propagandy PiS w ostatnich miesiącach jest twierdzeniem, że u nich zaszły potężne zmiany.


@ConanLibrarian: Ja się zgadzam z tym, że byli głupi jeśli już używamy takiego słownictwa. Propaganda PiS tylko to wykorzystała, ale naprawdę stosując podobną propagandę mogłbyś przekonać ich do czegoś innego. Ja to widzę tak, że najgorsze w tym wszystkim jest to co się dzieje ze społeczeństwem. Tak jak kilka dobrych lat
  • Odpowiedz
Ja się zgadzam z tym, że byli głupi


@Polanin: No to dlaczego twierdzisz, że zmieniała ich propaganda, skoro przyznajesz, to ich prymitywność jest taka sama?

stosując podobną propagandę mogłbyś przekonać ich do czegoś innego.


Przekonać nie równa się zmienić!
Zmienić im może wyłącznie edukacja.
Ale nie serialami dla sprawnych umysłowo inaczej...

Tu winne jest państwo, bo zezwalało latami na to, by tępe tłuki (nie obrażaj się na wyrazy - gówno trzeba
  • Odpowiedz