Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chce kupić stary murowany młyn z czerwonej cegły i przebudować go na dom. Nie jest wpisany do rejestru. Kogo powinienem nająć, aby sprawdził mi fundamenty, strukturę, dach, czy to się w ogóle nadaje pod rozbudowę (do wyrzucenia ze środka cała masa sprzętu do mielenia ziarna oraz dobudowanie fundamentów od dołu i dobudowanie piwnicy)

#architektura #dom #kiciochpyta #budownictwo
  • 7
  • Odpowiedz
@iErdo: ja kiedyś miałem starą stodołę z kamienia, którą chciałem przerabiać na dom. Do oceny jej stanu nająłem kierownika budowy, który na swojej stronie miał też podane w zakresie oferty ocenę stanu nieruchomości itp. Ogólnie potem się, że to dość częsta robota i różne zarówno zabytkowe jak i niezabytkowe budynki często oceniał i badał.
  • Odpowiedz
@iErdo: zdecydowanie dwie osoby - po pierwsze dobry inżynier najlepiej z uprawnieniami kierownika budowy, a pod drugie dobry projektant który będzie potrafił również ocenić co w projekcie się przyda a co nie - obydwie osoby najlepiej z rejonu gdzie jest ta inwestycja, znająca instytucję wydającą PnB. Do tego oczywiście albo sam albo również przez kogoś sprawdzenie całej strony prawnej - czy w ogóle od tej strony będzie to możliwe (plan miejscowy,
  • Odpowiedz
@iErdo: Najlepiej to chyba znaleźć jakieś dobre biuro projektowe i niech architekt razem z konstruktorem obejrzą budynek i ocenią czy to co chcesz zrobić jest wykonalne.
  • Odpowiedz
@iErdo: Nie, bo nie pamiętam już - to było kilka lat temu. Ale poszukaj w swojej okolicy kierowników budowy. Jak oceni ci stan budynku, to wtedy weź projektanta żeby ewentualnie pomyśleć co z tym zrobić. U mnie np. już po ocenie stanu okazało się, że choć stodoła wydawała się obiecująca, to właściwie się do niczego nie nadaje ;) Można było ją oczywiście odratować, ale koszty były absurdalne. W praktyce lepiej by
  • Odpowiedz
@iErdo: Atakuj konstruktora, on Ci oceni co się nadaje, a co nie. Nie wiem jedynie czy każdy jest chętny na to. Akurat u nas to nawet nie bierzemy pod uwagę takich robót ze względu na konieczność wykonywania badań etc.
  • Odpowiedz