Wpis z mikrobloga

@L3stko: zapomnij, to się nadaje w porywach do grawerowania w styropianie. Albo do lasera półprzewodnikowego (czyli bieda)
1. osie zbyt wiotkie, pomijając precyzję to podczas obróbki czegokolwiek - wibracje zniszczą każdy frez
2. napędy na paskach = wibracje nie tylko "podskakiwanie góra dół" ale również wibracje na sprężynującym pasku, też niszczy frezy.
3. drukowanych elementów wiadro, rurki (węglowe?) drogie, a taniej prościej i solidniej byś zrobił (chcąc już tak wiotką konstrukcję)
Pobierz hrumque - @L3stko: zapomnij, to się nadaje w porywach do grawerowania w styropianie. ...
źródło: comment_1594021627x4i6F0CYjZwyNfBJgJglh4.jpg
@Ezojil: e no to już jest profi, te prowadnice hivin-like są 2x sztywniejsze niż profil do którego są przykręcone ;)
Miałem na myśli, że jak "co się da drukować" to nie z rurkami łączyć, tylko z v-slotami (bo takie 2040 wielokrotnie sztywniejsze niż rurka z bambusa) i rolki po vslotach.
@L3stko: Mam model. Sam to zaprojektowałem i wykonałem. Ogólnie planuje to potem udostępnić ale nie mogę się jakoś zabrać do spisania wszystkiego w tutorial. Podstawowe komponenty ~1100 zł, nie liczyłem jakiś pierdół i nieudanych pomysłów.
@L3stko: Jest to mała maszyna bo taki był zamiar. Taka zabaweczka na stół dla większych chłopców (23+). Wrzeciono 288W. Przy 12V osiąga 6000 obrotów na minutę przy 24V 12000. Bawiłem się z obrabianiem drewna i drewnopochodnych. Całością steruje CNC shield ale w wersji v3.51 (słabo dostępna w polskich sklepach). Zastosowałem tę wersję płytki bo ma wbudowany filtr i wycięło mi to problem fałszywego wzbudzania endstopów. Błąd pozycjonowania bez obciążenia to 0,00