Wpis z mikrobloga

Ty wiedz, że pieniądz zmienia wartość w czasie

@rysiul86: No i dlatego w latach 2008-2012 inflacja w Polsce regularnie przekraczała 3 proc.

dodatkowo wzrost zarobków powoduje niskie bezrobocie


Skąd ty ten bełkot wziąłeś?
a nie ustanawianie płacy minimalnej...


@rysiul86: Tu nie chodzi o płacę minimalną ignorancie bo miliony ludzi zwłaszcza tych młodych wciąż robi na umowach zleceniach. Tu chodzi o ustanowienie przez rządy PiS ustawowo minimalnej stawki godzinowej. Obecnie jest to 17 zł/h.
@Thorkill:

No i dlatego w latach 2008-2012 inflacja w Polsce regularnie przekraczała 3 proc.


Inflacja w tych latach była spowodowana luzowaniem polityki finansowej (quantitative easing), która miała na celu zminimalizowanie skutków kryzysu.

Skąd ty ten bełkot wziąłeś?


xD to jest jak najbardziej naturalna kolej rzeczy, niskie bezrobocie powoduje rynkowe wymuszenie na pracodawcach walkę o pracownika, co skutkuje wzrostem zarobków.
niskie bezrobocie powoduje rynkowe wymuszenie na pracodawcach walkę o pracownika, co skutkuje wzrostem zarobków.

@rysiul86: Wyżej napisałeś odwrotnie.

wzrost zarobków powoduje niskie bezrobocie
aż 60% głosujących chciało zmiany prezydenta?


@meh0wski: To jest efekt szerszego zjawiska, które możemy też obejrzeć w USA. Wielu ludzie teraz się zachowuje jakby byli zdalnie sterowani. Czy przyszłoby ci do głowy że tysiące białych będzie kompletnie bez powodu klękać przed czarnymi, leżeć na chodnikach, całować im buty, robić jakieś komuny w środku miasta itd itp.
Wielu ludzi nie jest w stanie skleić prostych faktów, jak ten oczywisty że PO umożliwiło
@rysiul86: to jest błąd w rozumowaniu. u nas, a i prawie wszędzie na świecie, nie da się "naprawić" niedomagający sektorów państwowych. One nie domagają, bo właśnie są państwowe. to jest jednoczesna wada i zaleta. Mogą funkcjonować jako niedziałające, no ale jednocześnie nie domagają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Thorkill:

w tym niemal wszystkich młodych.


Sam jestem młody, mam 26 lat i jakos nie żyje mi się lepiej teraz niz za rządów PO. Ceny poszły w górę, a na żadne plusy sie nie łapie.
I ten PiS, który tak młodym pomaga ma wśród nich bardzo niskie poparcie. Z tego co pamiętam to w tym najniższym przedziale wiekowym wśród głosujących Duda nie byl nawet na podium.
@Thorkill: Zarabiam tyle ile wypracuje. Rząd nic mi w tym nie pomaga.

Odnieś się proszę do tego, że urzędujący Prezydent ma tak niskie poparcie wśród młodych? Skoro tak im pomaga, a oni mieli tak źle za czasów PO to powinni to docenić prawda?