Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#nieruchomosci

Kupuję mieszkanie z rynku wtórnego, po negocjacjach ustaliliśmy cenę i zaczęliśmy sporządzać umowę i tu się okazuje, że mieszkanie ma 38.2m^2 a nie 39, jak było napisane w ogłoszeniu. Co teraz zrobić? Wycofywać się? Negocjować dalej? Czuję się oszukana i nie wiem, jak zacząć rozmowę

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f01d9e15a60033c4149eeee
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[===.....................................] 9% (20zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: a cenę negocjowalaś za całość czy za M2? Jak za całość dla 39m to mów że miało być 39m a jak jest mniej to że zjeżdżamy z ceną do 38,2/39. Jak negocjowalaś cenę za m2 to chyba na i tak nie ma znaczenia bo nie zapłacisz za brakujące 0,8.
@AnonimoweMirkoWyznania: przeliczasz cenę za m2, odejmujesz sobie proporcjonalnie za te 0.8m2. Na rynku pierwotnym takie błędy się często zdażają - i odpowiednio odlicza się/dopłaca sumę za brak/nadwyżkę m2.

Poza tym możesz za 300-500zł wykupić usługę i Ci sprawdzą dokładnie wymiary, czy ściany są proste, wilgotność itp.
@AnonimoweMirkoWyznania: Zmierz faktyczną powierzchnię mieszkania, bo w zależności którą definicję powierzchni użytkowej przyjmiesz, to różnice i tak wyjdą - ważne aby były na twoją korzyść.
Mierzyłem kiedyś w bloku spółdzielczym mieszkanie i tam w papierach było, że ma niecałe 60 m2. Z tym, że powierzchnia użytkowa mieszkania mierzona była bez pionów wodno kanalizacyjnych, wszystkich ścian działowych i tylko do linii parapetów okiennych, które odstawały na jakieś 20-25cm od ściany. Do tej
dota: Czasami do metrażu jest doliczana komórka lokatorska lub piwnica.
Musisz zobaczyć akt notarialny sprzedającego i zobaczyć jaki dokładnie jest metraż.
Czasami sprzedający zawyżają metraz bo wtedy cena jest atrakcyjniejsza.
Sprzedawałam mieszkanie i parę agencji też je wystawiło.
Się usmiałam jak widziałam że jest o parę metrów większe od stanu faktycznego.
Po prostu negocjuj cenę

Zaakceptował: LeVentLeCri