Wpis z mikrobloga

  • 8
Ballada Ptaków i Węży skończona.
Szczerze to nie spodziewałem się niczego odkrywczego w temacie Panem. I jednak książka strasznie pozytywnie mnie zaskoczyła. Niby ktoś może powiedzieć, że książka dla dzieci itp. ale płynie z niej ciekawe przesłanie na temat człowieczeństwa, a temat tego kim jesteśmy, do czego jest zdolny człowiek, jak trudne moralne decyzję czasami trzeba podjąć.
W kwestii Snowa bo to o nim jest ta książka - ukazuje jego ludzką naturę i przemianę. Na prawdę polubiłem go jako takiego bohatera. Całe szczęście oklepany już motyw igrzysk jest inny niż w książkach o Katniss - tutaj mamy świat tuż po wojnie, igrzyska są w fazie alfa można powiedzieć, jednak nie zajmują one większości książki, która zresztą jest podzielona na 3 etapy, z czego ostatni był dla mnie mega wciągający.
Polecam, według mnie solidne 8/10
#ksiazki #igrzyskasmierci #czytajzwykopem
  • 4
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ialath też tak myślałem że to będzie słaba książka podpięta pod igrzyska, a jednak pozytywne się zaskoczyłem. Wszystko w niej jest inne niż w oryginalnej trylogii, a niektóre smaczki i nawiązania do oryginału są mega pozytywne. No i najważniejsze Hanging Tree od teraz inaczej się słucha i interpretuje ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@FoxX21: ten pomysł z Hanging Tree to chyba najlepsze nawiązanie do reszty serii, prace domowe o igrzyskach i m.in. pomysł na prezenty na arenie też pasują jako klej między czasem akcji tej części a przyszłymi książkami. Historia Snowa i Lucy też jest wciągająca, choć momentami nielogiczna, zwłaszcza na końcu. Dobrze że zamknęło się jeszcze jednym rozdziałem :-P Opinie na np. goodreads niczym filmy na polskim filmwebie, ale moim zdaniem dla
Visher - @FoxX21: ten pomysł z Hanging Tree to chyba najlepsze nawiązanie do reszty s...

źródło: comment_1596361526WjwKCJ823ksqcRnA2R3Ley.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz