Wpis z mikrobloga

Siemka rowerowe świry!
Planuje zakupić #rower , po konsultacjach ze znajomymi którzy coś tam więcej się znają, wybrałem wstępnie dwa rowery firmy Kross. Będę jeździł nim głównie w mieście, gdzie są w miarę spoko ścieżki rowerowe (brak jakiś wielkich krawężników itp.). Czasami jakaś większa trasa, ale myślę że dziennie będę robił max 10-15km.
Znalazłem coś takiego:
(KROSS LEVEL 5.0 29 2020)
KROSS EVADO 7.0 2020.

Bardziej wizualnie podoba mi się evado, lecz jak patrzę na stronie Krossa, to nie ma go już w sprzedaży(ewentualnie nie mają na stanie?).
Co o nich sądzicie? Są w miarę ok do rekreacyjnego jeżdżenia, ewentualnie coś podobnego w kwocie do 4k PLN?
A i patrząc na rozmiarówki to w teorii idealna dla mnie rama to 18' (182 cm here), ale w/w rowery mają tylko ramy 17' lub 19', i nie wiem czy lepszy jest troszkę większy, czy jednak mniejszy.
  • 5
@chytruseek: jak tylko miasto to bym w tej kasie rozważył Unibike Freeway na pasku (jesienią pewnie wyrwiesz za 4k). Ciekawe rozwiązanie i podobno święty spokój z serwisem. Na pewno wybieraj węższe opony, 35/38mm, bo szkoda energii. Z rozważanych przez Ciebie dwóch to brałbym Evado. Koniecznie przetestuj zanim zadecydujesz :)
@Nale: Znajomi właśnie mnie przekonywali żeby jednak wziąć z amortyzatorami (jeżeli o tym myślisz mówiąc o sztywnym widelcu), gdyż w teorii mam dużo ścieżek rowerowych, to jednak nie są one cały czas płaskie, i czasami trzeba pojeździć po dziurach / niewielkich krawężnikach.
@chytruseek: kto co lubi, ja w rowerze którym jeżdżę też w terenie pozbyłem się amortyzatora bo moim zdaniem wady przewyższają zalety ¯\_(ツ)_/¯
Dla mnie najbardziej wszechstronne i dające dużo radochy rowery to gravele. Są wystarczająco terenowe w teren i wystarczająco szosowe na miasto, więc jakbym szukał jednego uniwersalnego roweru to na pewno zdecydowałbym się na coś takiego.