Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam! W zeszłym tygodniu byłem w decathlonie popatrzeć na rowery triban i najbardziej mi się spodobały triban rc500 i triban rc520. Chciałbym Was się zapytać czym się różnicy 500 od 520? Bo cenowo to jest 800 złotych różnicy. Będzie to mój pierwszy rower szosowy. Wcześniej to całe życie jeździłem góralami i aktualnie jeżdżę krossem hexagon x3, więc jestem żółtodziubem, jeżeli chodzi o wybór szosówki. Mój budżet to 3500 złotych. Uważacie, że taki triban będzie odpowiednim wyborem na pierwszy rower szosowy?
#triban #rower #decathlon
  • 10
@carumus1: osprzęt jest inny, na 500 jest sora, na 520 - 105.
Napęd jest też inny, 500 - 9 rzędów, 520 - 11.

Pewnie więcej różnic się znajdzie.

Jeśli nie masz kogoś kto pomoże Ci w oględzinach używanego. Wiele osób na tagu go poleca. Kilka osób, dosyć mocno używa.

Ogólnie na 105 powinno być to fajne. Sora, też wiele osób nie narzeka.
Zależy do czego Ci on będzie, jak intensywnie itd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzemach: mieszkam w Polsce B, gdzie jest trochę asfaltu i trochę piachu, więc w planach będę chciał kupić szersze opony (ponoć czytałem na forum, że jest taka możliwość), żeby można było jeździć po gorszej nawierzchni plus po lesie. Plany to ok. 50-100 km tygodniowo plus cel to zbicie tkanki tłuszczowej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@carumus1: z tego co pamiętam to jest jeszcze inna kierownica z większą flarą. Ja używałem w zimę RC500 z jakimiś podstawowymi oponami 35c i było ok. Jedyny minus to dość słabe napinanie przerzutki przez co łańcuch trochę lata.
@carumus1 w RC520 masz lepsza jednostkę napędową czyli Shimano 105 i hamulce mechaniczno - hybrauliczne czyli normalnie masz linkę ale przy okladzinach jest płyn hamulcowy który dociska. Daje nam to lepsze i bardziej efektywne odkurzanie