Wpis z mikrobloga

#kia #astra #opel #ceed #samochody #otomoto

Drogi wykopie, mam dylemat ktore auto wybrać, zmieniam auto bo powiększa mi się rodzina

Kia Ceed 2 1.6 kombi benzyna 2013 ok 150 tys przebiegu
Astra K 1.4 Turbo 125KM (lub 150KM) kombi 2016 ok 150 tys przebiegu

Jeździłem ostatnio 3 dni tą Astrą, moja pierwsza dłuższa styczność z TURBO i testy w mieście czy na trasie. No jeździ się tym znakomicie, ale to nowoczesny silnik i martwią mnie awarie silnika czy sprężarki czy też inne koszty. Czy może to przeświadczenie jest błędne bo naprawa turbo jak padnie to teraz 700zł - wiec dramatu nie ma wydaje się.
W kijance jest prosty silnik i podobno niższe koszty eksploatacji i napraw tego auta, na czym mi też zależy. Problem wyboru bierze się też z tego że auto w 70% będzie na co dzień jednak jeździć w małym mieście wiec spalanie 9 litrów odpada. Wybrać oszczędność kosztem radości z jazdy w turbo?
Ile pali Wam kijanka czy astra w mieście przy 2 osobach na pokładzie ?
  • 6
  • Odpowiedz
@Sienczek: Jeden i drugi spali podobne ilości paliwa, bo Kia będziesz musiał cisnąć. 1.4T to wcale nie jest nowoczesny silnik, bo swoje lata już ma i np ma wtrysk pośredni w przeciweństwie do 1.6GDI. Ta awaryjność uturbionych silników to mit. Chyba że dojeździsz taką furą 300k plus to wtedy regeneracja turbo się pewnie przyda.
  • Odpowiedz
1.4T to wcale nie jest nowoczesny silnik, bo swoje lata już ma i np ma wtrysk pośredni


@AllOver: kolego, głupoty straszne opowiadasz. Silnik 1.4 Turbo 125 KM w Astrze K to jednostka B14XFL (Euro6) lub D14XFL (z delikatnie zmienionym osprzętem by spełniać normę Euro6D i różni się głównie tym, że ma dołożony filtr GPF). Oba te silniki mają bezpośredni wtrysk.

Silnikiem z pośrednim wtryskiem w Astrze K jest wolnossąca jednostka 1.4
  • Odpowiedz
@Sienczek: nie wiem jak te nowe silniki turbo w astrze, ale moja potrafiła w mieście nawet 14l łyknąć. Zresztą nie wiem jak można mówić, że znakomicie się tym jeździ jak turbodziura jest wielkości leju po bombie atomowej xd
  • Odpowiedz