Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mam problem z gminą. A mianowicie ich planami w stosunku do działki, na której stoi dom moich rodziców i nie tylko.
Ktoś mądry wpadł na pomysł modernizacji drogi wiejskiej (jeden pas - auta mijają się na zatoczkach) na drogę dwupasmową z chodnikiem, po której mogłyby przejeżdżać autobusy i inne ciężkie pojazdy. Generalnie pomysł jest taki, że - weźmiemy wszystkim po parenaście metrów i zrobimy drogę.
Problem polega na tym, że domy, które stoją przy niej są i tak już blisko postawione tej wiejskiej, więc po modernizacji - będę miał chodnik pod kuchennym oknem... Nie wspominając o pomieszczeniach gospodarczych, które są w obecnych planach właśnie na tej nowej drodze... Nikt z sąsiadów-mieszkańców drogi się na tę inwestycję nie godzi - a burmistrz gminy, wręcz śmieje się w twarz, mówiąc jak postępowa jest nasza wioska - bo nam market wybudowali... Ubaw po pachy.
Żeby nie było - nie jest to wiocha zabita dechami. Miejscowość położona jest wzdłuż drogi krajowej, z którą łączy się sieć dróg gminnych. Na moim uproszczonym rysunku widać (między wąskimi jest wg google maps 850m), że miejscowość jest już dość dobrze przyłączona do krajówki - więc budowanie na siłę kolejnego węzła jest, w moim odczuciu i innych mieszkańców bez sensu.
Od rodziców dowiedziałem się, że dzisiaj zaczęli mierzyć - pomimo, że na każdym spotkaniu nikt z mieszkańców nie wyraził zgody na modernizację. Miał ktoś z Was podobny problem? Z kim kontaktować się, żeby zablokować ten szalony pomysł gminy?
#prawo #gmina #pomoc
Pobierz knowak - Cześć,
Mam problem z gminą. A mianowicie ich planami w stosunku do działki,...
źródło: comment_1593592679rDKsRFN0SmFxNKltojBtRq.jpg
  • 2
Z kim kontaktować się, żeby zablokować ten szalony pomysł gminy?


@knowak: Inwestycje drogowe prowadzone w oparciu o ZRID są w praktyce nieblokowalne, jeśli od strony ochrony środowiska jest wszystko w porządku.
@knowak: poczytaj o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i znajdź prawnika, który się specjalizuje w prawie administracyjnym i odszkodowaniach za wywłaszczenia. Na 99% droga powstanie, a was wywłaszczą.
Ten 1% to wtedy, gdy nie będzie środków na budowę.