Wpis z mikrobloga

Kosztowne to hobby? Tak mnie naszło, że w sumie mam kawałek działki na wsi, mógłbym coś sobie postrzelać. Tak mnie wzięło, bo kiedyś miałem wiatrówkę i teraz tak się rozglądam i w oczy mi wpadły jakieś tanie łuki, tylko nauczony doświadczeniem - tania broń potrafi być niebezpieczna, to pytam co i jak :P

#lucznictwo
  • 5
@LrPrl to zależy. Klasyczny łuk na początek kupisz za około 3 stówy i to w zupełności wystarczy. Doliczyć musisz kilka strzał, osłonę na przedramię i palce, cel możesz zrobić samemu. Sensowny łuk bloczkowy na początek będzie droższy.
@GlG4BYTE: Jeśli z bloczkowym to licz ponad 2,5-3k. Musisz kupić łuk, osprzęt (jeśli nie ma w zestawie, spust, strzały, jakiś cel (najlepiej matę, bo starczy na trochę).
@GlG4BYTE: @sm_m: Chodzi o rekreacyjne strzelanie raz na jakiś czas. Możecie polecić coś taniego ale nadającego się do używania? Jakieś marki czy coś? Bo tak przeglądając OLX (bo myślę też nad zakupem używki) to klasyczne zaczynają się od okolic stówki, a bloczkowe to widziałem i poniżej 300zł - choć obstawiam, że pewnie bliżej im do zabawek dla dzieci niż do łuku, no ale ;)
A skoro z założenia ma być
@LrPrl: Kup klasyczny łuk, dobrze dobierz strzały, spin waga itd. Dobrze też dobierz łuk, długość naciągu, nie przesadzaj z siłą. Standardowo na początek samick polaris albo coś podobnego i leciiiiiisz