Wpis z mikrobloga

@jmuhha: To sadzenie drzew podczas kampanii wyborczej też było mega dobrą decyzją. Podczas gdy reszta polityków pozostawi po sobie jedynie obdarte banery. Gość jest w ogóle z innego porządku mentalnego i dlatego wątpie, żeby miał szanse coś ugrać politycznie ponad to, co zyskał do tej pory. Niemniej jednak jestem zadowolony, że zagłosowałem na niego i czekam na jego dalsze działania.
@TenTypZez: Komentarze pt. "Ha ha, znowu się nabieracie na pozasystemowców" to topka głupich komentarzy w sieci. Palikot miał całkiem dobry program gospodarczy, ale jego ruch zdobył zaledwie 10% i nie mógł nic ugrać w sejmie. Gdyby debile nie głosowali wtedy na PIS i PO, to może dzisiaj mielibyśmy zupełnie inny kraj. Jako trzecia siła bez realnego wpływu na cokolwiek Ruch Palikota rozpadł się przez 4-letnią kadencję i się skończył.

Kukiz też
@Velociraptor_w_kubku: Przecież właśnie o to chodzi, że te wynalazki palikotowe służa tylko umacnianiu duopolu POPIS. Mieli zupełnie wystarczające wyniki, żeby coś zdziałać, ale nie robili nic, bo takie było ich zadanie. Gdyby tych partii nie było i zamiast nich była faktycznie jakaś siła kierująca się jakąś ideologią, ktokolwiek to nie był, wyszlibyśmy na tym znacznie lepiej.

Dwa razy nie wystarczyło oglądać tych antysystemowców, którzy nagle po wyborach zmieniali się w koalicjantów?
@TenTypZez: Poparcie dla każdego antysystemowca wynika z decyzji społeczeństwa. Palikot wprowadził do sejmu 40 posłów, i podczas jego kariery PO weszło sobie w koalicje z PSL i miało większość bez jego udziałów. Ruch Palikota zgłaszał swoje poprawki do budżetu i inne rzeczy, ale koalicja je odrzucała.

Wystarczy, że społeczeństwo przestanie głosować na POPIS i wtedy co się stanie według twojej logiki? Antysystemowa partia powie nagle: "No fajnie fajnie, ale my jednak
@TenTypZez: PO nie ma zdecydowanej większości postulatów Hołownii w swoim programie. Podczas debaty Newsweeka Kidawa powtarzała polityczne, puste slogany, a Hołownia mówił o punktach programowych. Część postulatów Hołowni znalazło się w programie Trzaskowskiego na dwa dni przed wyborami. Tym samym programie, w którym znalazły się też punkty od Kamysza, co oznacza, że Trzaskowski sobie po prostu pozbierał najładniej brzmiące propozycje i wkleił je do siebie.

Co ważniejsze, przez 8 lat swoich
@TenTypZez: To prawda, dlatego wcale nie jestem pewny czy w najbliższych parlamentarnych będę głosował na Polskę 2050 lub partię, która powstanie w ramach ich stowarzyszenia. Kiedy wystartują, na pewno będą mieli następne postulaty programowe i wtedy zobaczymy. Zobaczę też, jaką będą mieli konkurencję, bo być może pojawi się propozycja, którą uznam za lepszą

Niemniej jednak żałuję, że Hołownia nie zostanie teraz prezydentem i jestem ciekawy, co jego stowarzyszenie zrobi dalej.
@jmuhha: #!$%@? jakiego fikołka #!$%@?ął xD dzień-dwa przed wyborami trafiłem w Polsacie na wywiad z nim, Rymanowski pytał "czy po wyborach i uzyskaniu odpowiedniego wyniku założy pan partię polityczną", a ten się wykręcił słowami "co będzie po wyborach zobaczymy po wyborach, ale na pewno nie padnie z moich ust słowo 'partia' " xD i cyk, nie partia a "ruch społeczny"
@jmuhha: niby prawdę ale to trochę jak nauczyciel, który mówi "w poniedziałek nie będzie kartkówki" a potem każe wyciągać kartki z tekstem "to nie kartkówka tylko mini-sprawdzian" i jesteś rozczarowany acz nie zaskoczony ( ͡° ͜ʖ ͡°)