Wpis z mikrobloga

Jak szukacie fajnej gry, to polecam Kenshi. Prawdziwy gigasandboks, trochę może podobny do #skyrim, ale w Skyrimie mamy masę zadań, które wręcz konkurują ze sobą o uwagę - w Kenshi natomiast jest ich jak na lekarstwo. To gra raczej dla ludzi z wyobraźnią dziecka - dostajesz plansze, tzn. gigantyczną mapę (800 km2), niezły kreator postaci (w edytorze można łatwo odblokować niedostępne rasy!), i tadam. Robisz co chcesz.

Chcesz pod osłoną nocy odbijać niewolników z kamieniołomów? Proszę bardzo - niektórzy z nich nawet przyłączą się do ciebie w podziękowaniu. Niektórzy natomiast (chyba syndrom sztokholmski...) jeszcze cię skrzyczą za to, że masz czelność uwalniać ich z rąk miłościwych panów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chcesz dorabiać na karawanach handlowych? Spoko - bacz tylko, że bez odpowiednich wpływów mogą złapać cię łowcy niewolników i sprzedać do kopalni, albo nieuczciwi celnicy mogą podrzucić ci narkotyki, jeśli nie dasz im łapówki. No i wreszcie możesz natknąć się na fanatyków religijnych, kanibali, rasistów chcących oprać ci mordkę albo pradawne roboty ściągające skórę z ludzi dla ozdoby!

Marzy ci się własna forteca? To super - możesz ją zbudować od podstaw, a potem rozstawić balisty na murach, które zresztą bardzo się przydadzą, kiedy szlachta przyjdzie do ciebie po podatki albo kiedy wyruszy na ciebie krucjata Świętego Imperium. Lepiej mieć wtedy armię w pogotowiu - a ta teoretycznie może liczyć 30 żołnierzy, ale mała wizyta w edytorze i możemy już mieć ich 200 ( ͡° ͜ʖ ͡°) W PEŁNI spersonalizowanych zresztą.

"O rany, ale ładne miasto... O BOŻE, O K*RWA" Witamy w Mongrel - mieście otoczonym mgłą pełną umarłych kanibalistycznów Hiverów. Główna atrakcja to nabijanie na pal lokalnego żula i czekanie aż zleci się banda kanibali... "No dobra, a co jak to mi odgryzą rękę?" Wtedy wolny rynek przyjdzie ci z pomocną dłonią! W Kenshi mamy bogaty asortyment implantów - niektóre nawet są znacznie lepsze niż prawdziwe kończyny. Tak więc utrata nogi to żaden stresik, możesz sobie nawet celowo dać uciąć, żeby stworzyć cyborga ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na zachętę wrzucam jeszcze obrazek z Wybrzeża Lewiatanów (moja ulubiona lokacja) i polecam jak jasna cholera xD Od czasów Dark Souls nic mnie tak nie wciągnęło ()
#gry #grykomputerowe #kenshi
JaredXxX - Jak szukacie fajnej gry, to polecam Kenshi. Prawdziwy gigasandboks, trochę...

źródło: comment_1593443443tfixcosXX7qsXnR3HH3sst.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
Polecam zamontować mody na rozbudowanie contentu i dynamiki świata, nawet przy graniu po raz pierwszy. Były 3 duże kiedy ostatnio sprawdzałem.
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: Co racja to racja, mi zwłaszcza brakuje więcej itemów, bo praktycznie przed rozpoczęciem gry już mam rozwój zaplanowany, a lokacje itemów znane. Zresztą wystarczy obskoczyć kufry Armor Kinga. Brakuje mi też pomysłu na late game, więc sam sobie utrudniam, np. grając typową "white power" (sami greenlanderzy) i tępie innowierców :P
  • Odpowiedz
@JaredXxX: No mi brakuje takich itemów high-tier co by kosztowały 50k catów ale były faktycznie dobre (zwłaszcza pancerz), no i w ogóle ten endgame się ogranicza do podbijania świata. Ja chciałem mieć mały team więc mam tylko 7 dobrych wojowników (staty 65+) plus 5 dodatkowych zaczyna trening. No i główną bazę mam w Foggy Islands to #!$%@? przez pół mapy jest nużące. Wykupiłem budynek w Mourn i próbuję tam zrobić
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: A wyzerowałeś Ashlands? Pytam trochę z ciekawości, bo teraz mam save właśnie z małym, elitarnym oddziałem (4 osoby) pod hackery (Edge Type, Paladin Cross), ale nie jestem pewny, czy się da tamtejszą armię tak łatwo wytłuc... :P
  • Odpowiedz
@JaredXxX: Nie, doszedłem do skin banditów ale było ich na tyle dużo że nawet się nie wdawałem w walkę tylko uciekłem xd Także nie wiem czy 4 ziomków Ci wystarczy. No ale sam gram pierwszy raz więc nie jestem ekspertem :D
  • Odpowiedz
@JaredXxX: Ja niestety mam z tej szóstki-siódemki dwóch ludzi wyszkolonych w szablach (ludzie na 4ch piszą że szable są do dupy), ze dwójkę w hackerach i dwójkę w heavy weaponach. Jeden falling sun w teamie przydał się przy wszelkich walkach z Beak Thingami :D
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: Nie mam bladego pojęcia, podejrzewam, że jednym wojem wchodzą do tego budynku, a potem nim uciekają, a wtenczas główny team leci na bossa :P Który też prosty nie jest, ma staty na 100, masterwork samurajsko-antyczny i Falling Sun w tej najlepszej wersji :P
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: Ooooo, taka armia-rój jest zajebista xD ale to szybciej chyba edytorem będzie stworzyć profil startowy z armią 200, bo Hive poza United Cities ciężko znaleźć do rekrutacji, a te Worker Drony padają jak muchy XD
  • Odpowiedz