Wpis z mikrobloga

Po seansie mam 2 pytania, może jakaś tęga głowa mi powie co przeoczyłem:



#dark
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Cocomide
1. Ten cykl od początku miał się zakończyć błędem i wyrwaniem z pętli, dlatego się widzieli w tunelu. Ich zetknięcie plecami to połączenie dwóch światów i dopiero wtedy otworzył się docelowy tunel do świata rzeczywistego. Claudia mówiła, że to się uda tylko wtedy gdy oboje się przeniosą.

2. Pamiątka rodzinna
  • Odpowiedz
@Cocomide: z tym 1 to w ogole #!$%@? akcja bo sprawienie, ze syn i synowa Tannhausa przezyli wymagalo uzycia wehikulu czasu, podczas gdy celem calego tego bylo zapobiegniecie jego powstaniu, stad troche sie zastanawiam czy te dzieciece wersje to nie sa przypadkiem przebitki ze swiata 1 i 2
  • Odpowiedz
@m23571113: Też nie. Pętla w światach "Jonasa" i "Marty" została złamana, bo podjęli inne decyzje, zupełnie inne niż normalnie podejmowali.

Zwróć uwagę na wydarzenia w domu Jonasa, po tym dochodzi do pewnego wydarzenia. Normalnie toczyły się one w dwóch wersjach:
  • Odpowiedz
@qnebra ! Tylko, że istnienie świata w gdzie Marek nie zginął w wypadku jest uwarunkowane istnieniem świata, w którym zginął. Spójrz na to z perspektywy trzech pętli i jednej wielkiej, plus każda z postaci ma dwa potencjalne stany (żywy/martwy).

  • Odpowiedz
@m23571113: Otóż też nie. Zakończenie "Dark" jest właśnie zakpieniem w żywe oczy z teorii fanowskich, które aż za bardzo komplikowały całą sprawę. Przy czym autorzy serialu zrobili to tak, że nikt nie czuje się obrażony.

  • Odpowiedz
@qnebra no właśnie ja to widzę inaczej. Po śmierci syna Tanhauss chciał zbudować maszynę, która przywróci ich do życia i jak widzimy rzeczywiście stworzył coś co pozwoliło ich ocalić, chociaż sam Tannhaus nie jest tego świadomy.
  • Odpowiedz
@MirkobIog: fakt. Nie jest tego świadom, ale w momencie zbudowania i włączenia maszyny powstały 2 światy (M i J). @qnebra bardzo prosto wyjaśnił. To, że Matha i Jonas się przenieśli nawet do świata pierwotnego/zerowego już po części zmieniło bieg wydarzeń jednak nie zerwało pętli (widać to po tym jak Adam chce zastrzelić Eve, w końcu ona sama pociąga za spust i okazuje się, że pistolet jest nie nabity). To
  • Odpowiedz
@msl23: Przy normalnym przebiegu pętli pistolet był zawsze nabity, tylko przy ostatnim przebiegu Adam działa zupełnie inaczej. Dzięki Claudii podejmuje inne decyzje, wyciągnięcie nabojów było jedną z nich.
  • Odpowiedz
@qnebra: dezyzje, decyzjami, ale one jedynie zakrzywiają lekko pętlę, a suma summarum dochodzi do planowanych zdarzeń. W moim rozumowaniu, gdyby Martha i Jonas nie zdołali zapobiec wypadkowi Marka dalej akcja, by się powtarzała lecz lekko zmieniona (dwa warianty gdzie Adam zabija Eve, drugi gdzie nie ma w pistolecie naboi), ale pętla dalej, by działała.. małe zmiany w pętlach są możliwe. Dopiero zmienienie początku/końca (działanie maszyny) zniszczyło pętlę.
  • Odpowiedz
@m23571113: Ja bym jeszcze dodał prawdopodobny powód dlaczego powstała 3cia opcja w nieskończonej pętli (gdzie teoretycznie nie jest to możliwe). Otóż w którymś odcinku przyznano, że poprzez otwarcie portalu kumulują się cząsteczki, które istnieją poza czasem i przestrzenią a więc ich kumulacja się nie "resetuje" wraz z cyklem. Moje przypuszczenie jest takie, że Claudia mogła zaobserwować lukę tylko dlatego, że odpowiednia ilość opadów spowodowanych awarią w elektrowni skumulowała się (poprzez
  • Odpowiedz