Wpis z mikrobloga

@mpitas3: epicko wysoka temperatura, z pet-g od DD próbowałbym drukować w okolicach ~230 *C; jaka dysza? może trochę retrakcji więcej/szybciej? może spróbuj na taśmie malarskiej (niebieskiej), albo dokładniej zrób poziomowanie - albo zacznij drukować np. z offsetem -0.05 (-0.1); ewentualnie puść na 65% prędkości
@mpitas3: petg od dd słabo się trzyma podłoża? U mnie odchodzi razem z fragmentami szyby, muszę pryskać klejami żeby nie było bezpośredniego kontaktu petg-szyba. Mam 40 stopni na stole i 230 na głowicy.

Co Ci sie nie podoba w wydruku? Ze zdjęć widzę tylko, że robi Ci się stringing. Przypadłość tego filamentu, można to zredukować, ale chyba nie wyeliminujesz całkowicie. Po prostu oderwij te żyłeczki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mpitas3: Za gorąco imo, tak jak koledzy wyżej piszą. Może też być wina filamentu, ale sam z tego nie korzystałem to się nie wypowiem.
@mpitas3: ogólnie to ta technologia drukowania tak średnio się nadaje do małych figurek. Jeśli ma był ładnie to i tak będziesz musiał szlifować i to dopiero będzie ciężkie ;) Ogarnij sobie mały skalpelek albo pilniczek, w kilku ruchach pozbędziesz się nitek.
@mpitas3: Widziałem jeszcze sztuczki w niektórych slicerach, żeby ustawić drukownie każdej warstwy zaczynając od wewnętrznej/zewnętrznej ścianki (nie pamiętam której).
Można też ustawić, żeby głowica inaczej się poruszała między punktem A a punktem B, jeżeli pomiędzy nimi jest pusta przestrzeń. np jeśli warstwa ma kształt litery C i dysza musi przejść z jednej końcówki litery na drugą, to zamiast przejść najkrótszą drogą to powędruje po łuku wzdłuż ścianki - ewentualne nitki zostaną
Macie jakieś wskazówki?


@mpitas3:

wysoka temperatura,
na pozostale nitki (ich ilosc sie zmniejszy przy nizszej temp. filamentu) opalarka
na lepsza jakosc mniejsza dysza.

Najlepiej polacz wszystkie wyzej wymienione wskazowki :P

(przy nizszej temperaturze, wydruk bedzie ladniejszy, ale mniej wytrzymaly)

jak chcesz naprawde, zeby to ladnie wygladalo, to zmien drukarke na zywicowa :P