Wpis z mikrobloga

@Jednorybek: możliwość odrzucenie veta prezydenta za pomocą 3/5 głosów - przy czym to wydaje się mało realne, PIS nie jest wystarczająco mocny aby ugrać 3/5 głosów w szczególnosci że najbliższe wybory to pewnie jesień a wtedy kryzys #!$%@? poza skalę
@Jednorybek: Jeżeli prezydent będzie vetował wszystko to zamrozi rząd, wtedy PiS nic nie przepchnie i z bólu dupy rozpiszę nowe wybory, gdzie potrzebowałby 60% by omijać prezydenta, ale zamiast tyle dostać przegra.


Aha... Sabotaż władzy, to ta cudowna wizja dla Konfederacji...?
@adrian1207: taaa będą przed terminowe wybory. Uznają trzaskowskiego za "bohatera" który zatrzymal PiS i zgodnie wywnioskują ze to PO ma wygrać, jednocześnie zapominajac poorzednie 8 lat rządów. Ten kraj to istny teatr z spektaklem komedio-dramatowym.
@rumkowski: tak, ale opozycja wbrew pozorom nie głosuje cały czas przeciwko pis, byłyby blokowane tylko kontrowersyjne ustawy, co nie oznacza paraliżu państwa czy pracy sejmu
@gtk90: Tak, oczywiście, ale tu właśnie chodzi o to, by mieć możliwość zatrzymania kontrowersyjnych ustaw PISu. Jeżeli Duda zostanie prezydentem, to wystarczy 50% głosów, by przepchnąć ustawę (bo tamten no i tak podpisze). Jeżeli Trzaskowski - to realnie potrzebne będzie 60%, czyli nie będziemy mieli systemu monopartyjnego na tę chwilę :)
@adrian1207: a skąd ta pewność co do ewentualnego niezłego wyniku konfy w wyborach parlamentarnych ? Bosak mimo wg. mnie świetnej kampanii nie znalazł się na podium, nie przekroczył nawet 10%
@1atilla1: Nie mam pewności, pisałem o szansie na niezły wynik. :) Po prostu o konfie ostatnio zrobiło się głośno, co może jej pomóc. Nie kojarzę żeby wcześniej bywała tyle w mediach mainstreamowych, a skoro mają szansę się wypowiadać, to mają szansę zyskiwać poparcie.
@CoolCake: No nie, chyba kaczor drugi raz tego nie zrobi aby z bólu dupy dokonać samozaorania xD Ale będą wpychać wszystkich gdziekolwiek się da (gdzie tego jeszcze nie zrobili) żeby obsiąść państwo i potem sabotować przez lata