Wpis z mikrobloga

PiS: marnuje 70 mln zł na nieodbyte wybory;
PO: marnuje 100 mln zł na bzdurne referendum będące częścią kampanii, w którym udział bierze 7% Polaków.

PiS: przeznacza 10 mld zł na TVP w ciągu 5 lat.
PO: kroi 12 mld podczas transferu pieniędzy z OFE.

PiS: umieszcza swoich w państwowych spółkach.
PO: umieszcza Grada w spółce "budującej" elektrownie atomową, gdzie dostaje 100 tys. zł miesięcznie.

PiS: przekupuje Polaków ich własnymi pieniędzmi.
PO: doprowadza do rekordowego zadłużenia (55,7% PKB) Polski.

A wykopki piszą o wice-przewodniczącym Platformy jak o rycerzu na białym koniu... Już lepiej było, gdy kandydowała Kidawa. Przynajmniej była szansa, że Platforma po tym, by się rozpadła i nowa partia stanęłaby do boju z PiS-em.

#wybory #bekazpisu #trzaskowski #duda #popis #polityka
  • 37
PO: umieszcza Grada w spółce "budującej" elektrownie atomową, gdzie dostaje 100 tys. zł miesięcznie.


@chad190: xDD To było genialne, jak te śmiecie jeszcze za to nie siedzą w pierdlu 25 lat to ja nie wiem xD
Tu nigdy nie będzie dobrze
@chad190: ale Duda jest strażnikiem konstytucji, a ułaskawiając Kamińskiego pokazał, że ma ją kompletnie w dupie. Komenda? Nie wtedy ministrem sprawiedliwości był Lech Kaczyński, który naciskał na posadzenie go?
@Terkownik666: procentowo do PKB na koniec 2018 roku wynosił 49%. Kwotowo nie ma sensu przedstawiać, bo dla osoby zarabiającej 2000 zł, 10 tys. zł długu to dużo, a dla zarabiającej 5000 zł to niewiele. Podobnie jest z państwami. Czym większe i bogatsze tym większy dług kosztowy może posiadać.
@Royal_Email: a wiesz, że doczytałem i może nawet masz rację, że po drodze nic nie zginęło. Prawdą jest natomiast, że w ogóle sięgnęli po oszczędności obywateli krojąc im 153 mld zł...
@Terkownik666: no nie mówi wszystkiego, bo zawszę na dopiero na koniec roku masz sprawozdanie wykonania budżetu itd. Takie dane pojawiają się zawsze kilka miesięcy po nowym roku. Znalazłem dane dla końca 2019: https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/maciej-dobrowolski-na-wolnosci-ta-sprawa-to-cien-na-polsce/98x1sc3 - 43,8% PKB

Z powodu koronawirusa i programów pomocowych dług wzrośnie o maksymalnie 10% PKB, a pewnie trochę mniej. Sam sobie wylicz ile będzie wynosić.