Wpis z mikrobloga

Kim jest ojciec Reginy Tiedemann?


@Anawa73: wydawało mi się że Tronte jak zdradzał żonę właśnie z Claudią

Kim są rodzice Tronte Nielsena?


Wg darkmetflix.io jest to Agnes
  • Odpowiedz
@mrKuaku: W przedostatnim odcinku nad grobem Reginy Tronte wyznaje Claudii, iż całe życie żył w przekonaniu, że to właśnie on jest ojcem Reginy. Claudia temu zaprzecza.
Agnes faktycznie. Ale chyba nie było to niepokalane poczęcie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Anawa73: 1. Tu chyba zależy jak rozumiemy te światy, materiał na dłuższą wypowiedź
2. Jak 1.
3. Nie pojawia się w 2019
4. Helge i ktoś nieistotny
5. Bezimienny(najprawdopodobniej) i Agnes
6. Claudia i Bernard
7. Wygląda na to, że to zwykły człowiek nijak nie związany z podróżami w czasie
8. Tajemnica
9. Brat Wollera, transwestyta
  • Odpowiedz
@Anawa73: Wydaje mi się, że kiedy po raz pierwszy wspomnieli o tym, że nieznajomy to tak naprawdę syn Jonasa i Marty (koniec 4. odcinka? albo 5), było powiedziane, że on jest początkiem pętli, bo dał wszystkim życie (czyli de facto Trontemu, który zapoczątkował wszystkie rody istniejące tylko w pętli). W siedzibie Ewy mamy też na podłodze drzewo genealogiczne, a na samym środku właśnie jego, oznaczonego symbolem nieskończoności. On + Agnes =
  • Odpowiedz
@Rodjer: 1, 2. Jak masz czas i chęci, to czekam :)
3. Pojawia się w pierwszym sezonie. W drugim umiera że starości.
6. O... umknęło mi. Pamiętasz, w którym odcinku jest to wyjaśnione?
  • Odpowiedz
@Anawa73: 2. Pokazano dwie osoby z rodu, niewidomego Tannhausa goszczącego Jonasa z drużyną oraz retrospekcje z ojcem niewidomego Tannhausa jak rozmawia w karocy z synem. Syn Jonasa i Marthy „jeden w trzech osobach” morduje Tannhausa ponieważ jechał nadać w mieście telegram ogłaszający podróże w czasie. // 3. Nie umiem do końca odpowiedzieć na to pytanie, jednak chciałbym zauważyć że H.G.Tannhaus w światach stworzonych (nie swoim oryginalnym) nigdy nie pojawia się poza
  • Odpowiedz
@Anawa73: 1. > Skoro świat został rozszczepiony w czerwcu 1986 roku przez H. G. Tannhausa, to przeszłość dla obu powstałych wszechświatów powinna być taka sama.
Ty tak sobie zakładasz, ale już w pierwszym sezonie było pokazane, że przyszłość wpływa na przeszłość. W świecie Tannhausa nie ma żadnych Nielsenów, więc skąd Helge miałby mieć blizny?
2. Nie wiem dlaczego jest to bez sensu. Tannhaus może pochodzić od kogokolwiek, co to w sumie
  • Odpowiedz
@Vatnajokull: 2. Ok, nie zwróciłem na to uwagi.
3. Masz rację, choć wydaje mi się, że w pierwszym sezonie starszy Jonas pokazywał H. G. Tannhausowi jego własną książkę, a ten odpowiedział że dawno jej nie widział.
6. W którym miejscu było to wyjaśnione? Berndt musiałby spłodzić Reginę w wieku ok. 70 lat. Chyba, że Claudia miała z nim romans w latach pięćdziesiątych. Ale Berndt nie wiedział o podróżach w czasie, więc
  • Odpowiedz
@DoloremIpsum: @Anawa73: Nie musicie tego kupować, tylko zaakceptować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przyjrzycie się rozmowie Trontego z Claudią na cmentarzu w ostatnim odcinku, a jak chcecie dodatkowych dowodów, polecam początek ostatniej sceny z kolacją w Oryginalnym Świecie, jest tam zbliżenie na pewne zdjęcie.
  • Odpowiedz
@DoloremIpsum: Być może na początku. Nie mamy wiedzy co się stało pomiędzy latami 53-86. Urodziła się Regina, w rozmowie wynikło że ojcem nie był Tronte, a na zdjęciu rodzinnym jest Bernd. Różnica wieku poza jakimś lokalnym skandalem obyczajowym (w takim miasteczku jak Winden każdy ma swoje sekrety) nie jest jakąś rzeczą absolutnie wykluczającą związek.
  • Odpowiedz