Wpis z mikrobloga

@wysuszony: Hmm no nie wiem możliwe, natomiast wiem, że w R6 oficjalne stanowisko developerów jest takie, że używanie klawiatury i myszy to "oszustwo" ale i tak na wyższych rangach na konsoli 9/10 używa myszki a nie pada. Stąd wiem, że są jakieś adaptery bo nie potrafią tego wykryć i ich tłumaczenie jest takie, że nie mają takiej możliwości to twórcy konsol muszą to jakoś ogarnąć ze swojej strony.
  • Odpowiedz
@tak_ze_ten: mało gier obsługuje, ale to nie kwestia sprzętu który potrafi to od dawna tylko developerów tych gier, więc pytanie o to czy na PS5 będzie można jest raczej bez sensu bo sytuacja zapewne będzie wyglądała identycznie
  • Odpowiedz
używanie klawiatury i myszy to "oszustwo"


@antifafa: Chodzi głównie o "aim assist", czyli wspomaganie celowania. Tak w skrócie, to gdy używasz adaptera, żeby podłączyć m+k do konsoli, to gra widzi takie urządzenie jako normalny pad, przez co grasz myszką, ale do tego masz włączony aim assist i o to głównie się rozchodzi z nazywaniem tego "oszustwem". A gdy gra na konsoli obsługuje normalnie m+k, to grasz tak jak na pc bez
  • Odpowiedz
@MisPluszowyZWadaWymowy: Nie wiem jak wygląda ranked na CoD ale na wyższych pozycjach rankingu na pewno jest tego od groma. Jest to na tyle poważny problem (znowu R6 bo w tym mam doświadczenie, w CoDa nie grałem od wielu lat), że developerzy dyskutowali na ten temat na równym poziomie co o cheaterach (pełno), smurfach(połowa kont, przypominam w grze płatnej, jest smurfami) itp itd. Oczywiście statystyk nie ogarniesz bo skoro nie potrafią tego
  • Odpowiedz
@grzsci: Nie rozchodzi się o to, bo w R6 nie masz autocelowania (chodzi mi o gry online, offline możesz sobie grać jak chcesz i na czym). Chyba nie odkrywam ameryki mówiąc, że myszka i klawiatura jest o wiele precyzyjniejsza i szybsza do grania w FPSy. Ludzie cheatują w grach online. A jak możesz mieć przewagę w fpsie bo "musisz" wygrać to korzystasz z czegoś takiego. Tym bardziej, że w R6 masz
  • Odpowiedz
  • 0
@antifafa Autocelowanie, to nie aim assist. Każda gra fps na konsoli jaki kojarzę posiada aim assist.
Ale jeśli r6 jest jakimś wyjątkiem o którym nie wiem i faktycznie nie ma w nim aim assista, to granie m+k na konsoli przeciwko kontrolerom jest dla mnie #!$%@?.
  • Odpowiedz
@grzsci: Aim assist po polsku w opcjach to chyba jest właśnie autocelowanie nazwane, w każdym razie ja w tym momencie używam jako zamiennika. Jeśli nie to mnie oświeć bo od wielu lat gram głównie po ang ( ͡° ͜ʖ ͡°) https://support.ubisoft.com/en-GB/Faqs/000036268/Enabling-aim-assist-in-Rainbow-Six-Siege-R6S tak w R6 masz "aim assist" ale tylko w "terrorist hunt"(tam na screenie możesz doczytać z opcji w grze) które jest trybem offline/treningowym. Gdy grasz 5v5
  • Odpowiedz
możesz i bez adaptera, wystarczy że gra obsługuje M+K


@wysuszony: Pod warunkiem ze jedno urzadzenie ma wtyczke typu C a drugie typu A, i nie chcesz w tym samym czasie podlaczac innego urzadzenia na USB (np. ladowac pada).

oficjalne stanowisko developerów jest takie, że używanie klawiatury i myszy to "oszustwo" ale i tak na wyższych rangach na konsoli 9/10 używa myszki a nie pada. Stąd wiem, że są jakieś adaptery bo
  • Odpowiedz
  • 0
@antifafa W zasadzie Autocelowanie jest jak sama nazwa wskazuje, czyli gra kieruję broń na cel, a Ty jako gracz wybierasz który cel i naciskasz spust. Np seria Gta miała taką opcję.
Przy Aim assist normalnie kontrolujesz broń, ale gdy celujesz na kogoś, to celownik tak jakby przykleja się do celu, ale nie na tyle, żebyś stracił kontrole nad bronią.
No to jeśli r6 funkcjonuje na takich zasadach i nie wspiera oficjalnie m+k,
  • Odpowiedz
@Gaelwyn: Nie wiesz o czym mówisz, widać to nawet po tonie twojej wypowiedzi(nie musisz tak bluzgać #!$%@? się to czyta). https://youtu.be/NDeGw0R-dNY jeden z miliona filmów o tym, że M+K daje przewagę,

https://www.reddit.com/r/Rainbow6/comments/9p6ph0/mouse_and_keyboard_on_console/ tu masz thread na reddicie,

https://youtu.be/ZyMJ2jqZ5Rk następne wideo mówiące o tym.

Te widea to są od typów którzy mają po kilkaset tysia czy miliony subskrypcji nie szaraków.
  • Odpowiedz