Wpis z mikrobloga

@mlyn-wodny niech któryś kapitalistyczny wykopkowy fan pani taczer wskaże mi państwo w którym to jej #!$%@? funkcjonuje. Zaraz powiecie, że nie ma takiego kraju bo wszedzie są nieroby i komuchy.
Gadacie więc o utopii, gdzie każdy jest Panem, wszyscy są zadowoleni i kazdy ma na wszystko pieniądze a przyrost pkb to 30%.
  • Odpowiedz
a co jeśli jest się socjalistą, będąc jednocześnie bogatym i wspierając biednych z tzw. rozdawnictwa?


@czarnapietruszka: Ze swoimi pieniędzmi niech wspiera sobie kogo chce, może je nawet ułożyć w stos i spalić, ale nie chcę żeby robił to z moimi.
  • Odpowiedz
@Nighthuntero no niestety ale państwo i społeczeństwo tak nie działa, że jesteś wolnym elektronem. Ludzie są połączeni zależnościami zawodowo-spolecznymi. Ludzie z takim podejściem jak ty, bez urazy, muszą to zrozumieć, że im większe rozwarstwienie tym gorzej dla wszystkich.

Myślę, że obiektywnie woalbys "lewacką" Norwegię z calymi jej wadami, ktore tez mnie rażą, niż Rosję gdzie bogaci się bogacą a biedni biednieją. Jak wspomniałem wizja taczer to jakaś utopia, której nie sposob
  • Odpowiedz