Wpis z mikrobloga

W ramach reklamacji na amazonie(de) otrzymałem nową myszkę jako zamiennik, a poprzedni wadliwy miałem zwrócić w ciągu 30 dni. Byłem mile zaskoczony, że po zgłoszeniu problemów w ciągu 2 dni otrzymałem paczkę. Otwieram dzisiaj pudełko i myszka ma liczne ślady używania, brak kompletu akcesoriów m.in. baterii. Oznaczona w zamówieniu jako "nowa", konsultant twierdzi, że została wysłana "nowa", w rozmowie w ramach reklamacji również miała zostać wysłana "nowa", ponieważ stara miała nie podlegać naprawie. Prawdopodobnie pochodziła z jakiegoś zwrotu i ktoś musiał ją podmienić. Miał ktoś kiedyś z was taką sytuację? Ogólnie rzecz biorąc cała sytuacja osiąga granice absurdu, ale jestem na razie na etapie korespondencji. Mam odesłać oba egzemplarze i dostać zwrot pieniędzy za zamówienie. Zapewnienia w miarę przyzwoite pomijając zmianę ustalonej wersji podczas rozmów z obsługą klienta (pierwotnie miał zostać wysłany po prostu inny egzemplarz). Obawiam się, że mogą nie przyjąć zwrotu twierdząc, że wysłali nowy produkt, a ja odsyłam używany... Może na zapas się martwię ale etykieta zwrotu jest ważna do 3.07 (a miałem mieć na to 30dni?), a teraz jest weekend. Jakby coś poszło nie tak to oczywiście opiszę dokładniej całe zajście.

#amazon
  • 4
@rafor4: ale co ma pojsc nie tak? Odeslij to po prostu z ta etykieta i czekaj na rozwoj sprawy.
Zapewne masz fotki otrzymanego "nowego" towaru, masz zapisy rozmowy z supportem, wiec w czym problem?

Robisz troche z igly widly, zapewne ktos przez pomylke puscil ci na wymiane towar z WHD, albo nie bylo juz tej myszy nigdzie indziej, a zamiast like new trafila sie mocno przetyrana uzywka.
@PurpleHaze: Właśnie jest kilka problemów tej historii. Nie chciałem w ogóle zwrotu pieniędzy, bo nie dość, że myszka była kupiona na promocji to jeszcze zapłaciłem doładowaniem portfela żabki (30+10) w sierpniu zeszłego roku, więc pewnie po zwrocie zapłaconej kwoty nie będę w stanie kupić tego samego produktu. To w sumie normalne ale zostałem zapewniony, że po zwrocie zamiennika mogą mi wysłać nowy. Głównym problemem jest to, że myszka przyszła w oryginalnym