Wpis z mikrobloga

Gdzie mogę zrobić badania DNA w Lublinie? Ile to kosztuje? Od jakiegoś czasu mamy kosę ze współlokatorem, on nie chce się wynieść chociaż to ja pierwszy wynająłem to mieszkanie i za zgodą właściciela znalazłem współlokatora do mniejszego pokoju. Problemy zaczęły się przez jego dziewczynę. Od 2 miesięcy mieszka z nim w pokoju, blokuje łazienkę, kuchnię, zostawia syf (przed nią było czysto), nie dorzuca się do rachunków itd. Ogólnie #!$%@? sytuacja. Kilka razy chciałem załatwić sprawę polubownie ale się nie dało. Rozmawiałem z właścicielem a on sugeruje mi się wyprowadzić... Bardzo tanio wynajmuje i średnio mi się to podoba. Tak czy siak. niedawno na swojej szczoteczce do zębów znalazłem coś brązowego - bardzo mała ilość. Podejrzewam, że to gówno współlokatora albo jego dziewczyny. Na szczęście nie umyłem tym zębów, schowałem szczoteczkę do torebki foliowej i teraz szukam w internecie w jaki sposób mogę sprawdzić, czy to jest to co myślę i czy to należy do współlokatora. Jeżeli to to - czy mogę z tym iść na policję? Jakie mam szanse? Za każdą pomoc dziękuję
  • 24
@hrmpf zawołaj do kolejnych wpisów.
Ja bym zamontował w drzwiach drugi zamek i nie dał im klucza. Poczekałbym na nich, próbowaliby otworzyć, dupa. Wtedy bym otworzył i powiedział że takie sytuacje będą czeszcze. I że może na weekend wyjedziesz i zamkniesz na oba zamki
@Pan_Gargamel: wydaje mi się, że skoro nie ma ich na umowie to nie mają prawa tam mieszkać, bo jak? Ile podobnych "rad" jest udzielanych, co prawda dla właścicieli dzikich lokatorów, ale zasada podobna. Albo tak, albo dokoptować "dobrego wujka" do ich pokoju, który już na tej umowie będzie. Dogadać się z właścicielem też można, choć jak widać niszbyt się interesuje.
Jak się nie da po dobroci, to trzeba sposobem, czasem drastycznym
@czykoniemnieslysza: zapewne mozesz mieć rację. Ja za czasów studenckich przeszłam przez różne dziwne problemy i jestem może w gorącej wodzie kąpana, bo bym właśnie po przegadaniu tak zrobiła. Pomijając wcześniejsze złośliwe zachowania. Jeśli ktoś jest bydłem dla mnie, ja będę gorszym dla niego ¯\_(ツ)_/¯